Як зробити інформацію про діяльність міської ради та депутатів доступною та цікавою? Як можна легко дізнаватись, за що голосують депутати і як працюють народні обранці? Активісти з Одеси “Інституту політичної інформації” переконані, що це можливо. Вони виграли в спеціальній антикорупційній номінації конкурсу молодіжних інновацій U-inn з проектом “Відкрита Одеса”. Ця ініціатива впроваджується в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.
Визначення переможців відбулось 25 листопада 2017 року в Києві.
А ми продовжуємо знайомити з командами. Отож, про проект “Відкрита Одеса”.
– Як ви формували команду?
– Наша команда формувалась протягом останніх 6 років і ми раді, що зможемо зробити разом ще щось корисне та цікаве. Громадська організації “Інститут політичної інформації” – це команда однодумців, поєднані різними спільними проектами та баченням майбутнього міста та країни.
Ми вирішили помістити міську «політику» в мобільний додаток
– В чому полягає ваша інновація, яку проблему в громаді вирішує реалізація вашого проекту?
– Громадськість та молодь не володіють інформацією про діяльність міських рад. Але постійно сидять в своїх гаджетах. Ми вирішили в цікавому та актуальному вигляді помістити «політику» в додаток і завантажити його на мобільні телефони громадян. А там вже користувач зможе отримати інформацію про проекти рішень, результати голосувань, прийняті рішення і т.д. Вся інформація передбачається в простому та візуалізованому вигляді. Людина зможе проголосувати за проект рішення, побачити антикорупційну експертизу, слідкувати за діяльністю свого депутатів. Або одразу кількох. Додаток буде інформувати громадянина про діяльність його обранця! В першу чергу цей додаток необхідний спеціалістам – журналістам, експертам, політикам, працівникам штабів і т.д. Важливі документи будуть надходити набагато швидше до користувача, ніж це відбувається зараз.
Користувачі зможуть проголосувати за проект рішення, побачити антикорупційну експертизу, слідкувати за діяльністю свого депутатів
– Яка кінцева мета проекту?
Збільшити зацікавленість до політики та підвищити якість роботи місцевих ЗМІ та громадських активістів. Зважаючи на опубліковану інформацію про себе, будуть більш обачливими у своїх рішеннях і політики.
– Як ви плануєте реалізувати проект і кого до цього долучити? Які перші кроки?
– В нас вже є розрізнені шматки коду програми для додатку “Відкрита Одеса”. Спеціальний скрипт збирає всю документацію міської ради, результати голосування та може співвідносити інформацію між собою. Залишилось візуалізувати ці дані у сучасний мобільний інтерфейс. Крім того нам потрібно розробити методологію щодо аналітики різних документів та адаптації їх до користувача, який нічого в політиці не розуміє. Цим і займемось найближчим часом.
Плануємо розробити методологію щодо аналітики різних документів та адаптації їх до користувача, який нічого в політиці не розуміє
– Як працюється в команді?
– В нашій команді повне рівноправ’я. Всі рішення приймаємо після обговорення та дискусії. Незалежно від важкості питання намагаємось завжди знайти колективне рішення.
Додаток зможе залучити до контролю місцевої влади молодь та інших зацікавлених людей, у яких немає часу окремо досліджувати важкі, нудні та великі документи
– Якою ви бачите вашу роль в громаді і майбутнє свого проекту?
– Мобільний додаток зробить роботу депутатів більш відкритою та зможе залучити до контролю місцевої влади молодь та інших зацікавлених людей, у яких немає часу окремо досліджувати важкі, нудні та великі документи. Замість нього це зробить автоматично наша програма, частину роботи зроблять аналітики. Але, насправді, ми вже зараз досліджуємо можливості повного переходу на автоматичну роботу додатку. Про це неодноразово нам казали консультанти з різних проектів. Але тут треба ще почекати часу коли розвиток штучного інтелекту досягне більшого рівня.
Конкурс молодіжних інновацій U-Inn реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту “Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини”.