U-inn продовжує розповідати про команди-переможиці конкурсу молодіжних інновацій для демократії та прав людини. Проект “Спілкування без обмежень” здобув перемогу в номінації “Соціальний скрипт”. Команда запропонувала створення середовища для спілкування студентів та людей, що мають інтелектуальне порушення.
Ми даємо «силу» нашій молоді з інвалідністю для того, щоб вони, ніби паростки, «проростали» самостійно, а ми їх у цьому підтримували.
– Як Ви формували команду для участі в конкурсі U-inn?
– Наша команда дуже велика, обираючи тих хто представлятиме проект ми звертали увагу, в першу чергу, на тих хто безпосередньо буде учасником. Таким чином наша команда складається з двох соціальних педагогів Наталі та Валерія, психолога Дар’ї, студента Павла та дівчини з інвалідністю Тетяни. Наша команда має назву «Джерела», як і наша громадська організація. На логотипі зображено дерево з корінням та потужними гілками. Для нас це дуже символічно. Адже ми даємо «силу» нашій молоді з інвалідністю для того, щоб вони, ніби паростки, «проростали» самостійно, а ми їх у цьому підтримували.
– В чому полягає ваша інновація, яку проблему в громаді вирішує реалізація вашого проекту?
– Ми пропонуємо новий підхід до протидії дискримінації та стигматизації молоді з інвалідністю. Ми не будемо приходити і говорити про те, що дискримінація – це погано, а стигми – неправдиві. Студентська молодь матиме змогу з власного досвіду дізнатися більше про молодь з інвалідністю, познайомитися ближче під час спільної діяльності, яка буде організована на виїзних тренінгах, почути та обговорити свої враження та в подальшому передати їх своїм одноліткам.
– Яка кінцева мета проекту?
– Кінцевою метою проекту є зміна ставлення до осіб з інвалідністю, шляхом більшої проінформованості молоді та сприяння їх подальшій інтеграції в громаду.
– Як ви плануєте реалізувати проект і кого до цього долучити? Які перші кроки?
– Ми вже зробили перший крок до реалізації проекту. Зустрілись зі студентами Київського університету імені Бориса Грінченка, НПУ імені М. П. Драгоманова та за допомогою анкетування визначили ефективність зустрічей та очікування студентської молоді. Плануємо долучити психологів, соціальних педагогів, спеціалістів з інклюзивного театрального мистецтва.
Окрім того плануємо співпрацювати з ВГО «Коаліція захисту плав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» для поширення інформації про проект серед громадських організацій по всій Україні, оскільки членами є 116 організацій. Таким чином ми зможемо не просто апробувати нашу ідею, а й поділитись нею.
У нашій команді всі абсолютно різні: за віком, статтю, освітою тощо. Однак, це допомагає нам.
– Як налагоджена робота в вашій команді?
– У нашій команді всі абсолютно різні: за віком, статтю, освітою тощо. Однак, це допомагає нам. Оскільки, ми маємо спільні погляди та цінності, то доповнюємо ідеї один одного та звертаємо увагу на всі можливі аспекти. Окрім того з п’яти учасників маємо четверо рудих, можливо саме цей факт став запорукою нашої перемоги?)
Найбільше запам’ятався початок презентації 25 листопада. Ми всі дуже хвилювались, дорога до місця презентація пролягала через цвинтар і наш наймолодший учасник Павло прокоментував: «Позитивний початок, нічого не скажеш», сміялись ми дуже довго, і це допомогло нам зняти напругу. Класно, коли в команді все сприймається з теплим сміхом.
– Якою ви бачите вашу роль в громаді і майбутнє свого проекту?
– «Джерела» є інноваційним осередком діяльності спрямованої на покращення життя людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень. Однак, одні ми не можемо докорінно змінити роль людини з інвалідністю в цілій громаді. Проект «Спілкування без обмежень» з підтримкою U-Inn дозволить поширити інформацію про людей з інвалідністю та апробованого методу профілактики дискримінації та стигматизації для подальшого їхнього усунення з громади взагалі.
Нагадаємо, 25 листопада було визначено переможців конкурсу молодіжних інновацій для демократії та прав людини U-inn.
Конкурс молодіжних інновацій U-Inn реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту “Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини”.
Світлини з презентаційного дня конкурсу U-inn, а також з архіву ГО “Джерела”.