U-inn розпочинає серію публікацій про команди-переможиці конкурсу молодіжних інновацій в сфері демократії та прав людини. Нагадаємо, 25 листопада було визначено 6 проектів, які перемогли в номінаціях конкурсу та спеціальних номінаціях від партнерів.
Перемогу в номінації “Соціальне підприємництво” здобула команда з смт Доманівка Миколаївської області з проектом “Коворкінг центр по-новому“. Ми поцікавились у активістів громадської організації “Фонд розвитку громади селища Доманівка” щодо того, як вони планують реалізувати задумане.
Ми самі готові робити щось краще у нашій громаді.
– Як формували команду?
– Ми «Молодіжний банк ініціатив Доманівки». Сформували команду із активних членів молодіжного крила ГО «Фонд розвитку громади селища Доманівка». Ми часто працюємо над втіленням нових проектів, постійно навчаємося, мислимо креативно та готові до змін до кращого. Ми самі готові робити щось краще у нашій громаді.
– В чому полягає ваша інновація, яку проблему в громаді вирішує реалізація вашого проекту?
– Наша інновація полягає у створенні коворкінгового центру по-новому для мешканців Доманівського району. Саме слово для нас – це вже інновація. В селах, віддалених від обласних центрів (не говорячи вже про столицю) немає ніякої альтернативи для розвитку, крім школи та гуртків. Ми хочемо мати вільний простір для спілкування, роботи та відпочинку і саме цю ідею виписали в проект. Будучи активними членами громадської організації, ми розуміємо важливість фінансової сталості нашої організації та і економічного розвитку нашого регіону, тому питання створення соціального підприємництва дуже гостро стоїть на часі. Нам потрібні робочі місця і можливості для допомоги незахищеним верствам населення (це стратегічний напрямок діяльності нашої організації).
– Яка кінцева мета проекту?
– Залучення молоді, працездатного населення до прийняття рішень в громаді, підвищення рівня прозорості та підзвітності влади, створення комунікаційного майданчику для спілкування влади та громади, створення нових робочих місць та розвиток мікропідприємництва. Благодійна допомога незахищених верствам населення, соціалізація їх.
– Як ви плануєте реалізувати проект і кого до цього долучити? Які перші кроки?
– Перший крок до реалізації проекту – це юридичне оформлення дозволів на використання приміщення (попередню домовленість ми маємо). Питання розглянуть на найближчій сесії Доманівської селищної ради. Далі – наш партнер, селищна рада, допоможе нам з проведенням комунікацій та освітлення. Коштом проекту U-inn ми придбаємо обладнання, яке точно допоможе нам заробити перші кошти – професійна звукова апаратура та кавомашина. Тобто, відкрившись, ми матимемо платні творчі вечори + гаряча кава та чай для своїх гостей. Далі, наш партнер Програма «ДОБРЕ» допоможе нам у придбанні матеріалів для поточного ремонту приміщення. В ньому звичайно можна працювати, але воно виглядає зараз сірим та непривабливим. Підлога цементна. Для організації спортивних та танцювальних заходів нам потрібно покриття підлоги та стін. Після завершення ремонту ми запрацюємо на повну силу.
Наш заклад стане дійсно центром усіх подій у громаді.
– Як налагоджена робота в вашій команді?
– Робота в команді налагоджена, але дуже важко згуртуватися та працювати системно, коли всі працюють на основних роботах і немає штатних одиниць в громадській організації. Але ми це долаємо щоразу.
Під час презентації 25 листопада найсмішніше було встигнути розповісти на презентації майже всю інформацію про проект, коли час давно скінчився. Хоча це вже було не смішно на початку, тільки потім. Але ми впоралися і врахували усі побажання менторів.
– Якою ви бачите вашу роль в громаді і майбутнє свого проекту?
– Майбутнє нашого проекту дуже велике. Ми ще не зустріли у громаді людей, які були б проти його втілення. Навіть наші «тролі» промовчали цього разу і напевно погодилися, що це потрібна річ для молоді. Наш заклад стане дійсно центром усіх подій у громаді.