Назва команди:
Правовий клуб PRAVOKATOR.Дніпро
Громадська організація: -.
Учасники команди:
1) Тертишний Олексій Валерійович
Стать: Чоловіча. День народження: 28 Серпня, 1991
2) Леонова Ліана Романівна
Стать: Жіноча. День народження: 25 Лютого, 1994
3) Тереня Віталій Ігорович
Стать: Чоловіча. День народження: 5 Травня, 1986
Регіон: Дніпропетровська область
Коротка назва інновації:
Тип інновації: Інновація для прав людини
Тематика: захист прав людини
Короткий опис:
Метою даної заявки є отримання допомоги в створенні сайту котрий буде містити в собі інформацію для громади та осіб, що зацікавлені в наданні їм правової допомоги.
Повний опис:
З моменту утворення системи безоплатної правової допомоги, її регіональні відділення співпрацюють з юридичними клініками на місцях. Така співпраця пов’язана з наданням безоплатної правової допомоги громадянам та проведенням спільних правопросвітницьких заходів.
Нещодавно представники Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції долучилися до проведення моніторингів юридичних клінік, що проводилися Асоціацією юридичних клінік та партнерськими організаціями за підтримки ВБО «Українська фундація правової допомоги», Міжнародного фонду «Відродження» та програми USAID «Нове правосуддя». Моніторинги були покликані виробити рекомендації щодо покращення діяльності конкретних юридичних клінік із врахуванням їх особливостей.
За результатами моніторингу було виявлено низку проблем декілька з них ми й хочемо розв’язати даним проектом:
інформування громадськості про діяльність юридичних клінік
Досить часто люди не знають, куди їм звертатись за допомогою, а це в свою чергу впливає на посередні показники кількості консультацій студентами-клініцистами. Кожна юридична клініка, реалізуючи навчальну функцію, повинна забезпечувати належне консультування клієнтів студентами.
- якість правової допомоги
експерти пропонують застосовувати письмову форму консультування, яка вважається ефективнішою для практики студента-клініциста, а також дозволяє убезпечувати юридичну клініку від можливих безпідставних претензій.
- правопросвітницька діяльність
слабкою ланкою діяльності юридичних клінік залишається правопросвітницька діяльність, що проявляється у безсистемності проведення правопросвітницьких заходів та неналежному рівні їх організації.
Існує ще одна проблема котра не розглядалась в рамках даного моніторингу і є дещо технічна але її розв’язання значно покращить взаємодію юридичних клінік між собою та з системою безоплатної правової допомоги.
Коли особу з центру правової допомоги направляють до юридичної клініки в рамках підписаного меморандуму, особі виписується талон перенаправлення в котрому містяться всі необхідні данні для клієнта та стислий виклад проблеми з котрою вона звертається.
В подальшому відсутні інструменти котрі могли б надати інформацію центру про якість отриманої допомоги та результати такої допомоги.
Метою даної заявки є отримання допомоги в створенні сайту котрий буде містити в собі дві обов’язкові частини. Одна частина інформаційна\правопросвітницька для громади та осіб, що зацікавлені в наданні їм правової допомоги. Друга прихована для загалу дасть інструмент в котрому можуть комікувати та розподіляти клієнтів у залежності до можливостей юридичної клініки.
В закритій частині сайту будуть зареестровані лише представники юридичних клінік\ВНЗ та співробітники центрів надання правової допомоги. Де кожен випадок звернення буде реєструватись та мати відповідне відображення на сайті у якості онлайн документу.
Цей онлайн документ буде бачити співробітник центру та представник юридичної клініки котрий його сформував. Також в разі якщо в юридичній клініці будуть певні складнощі щодо надання фахової правової допомоги, а в іншій віддаленій юридичній клініці є студент або викладач, що має знання для надання правової допомоги саме в цьому випадку в цьому правовому кейсі, йому буде надано можливість надати правову допомогу віддалено з використання онлайн зв’язку або іншими зручними для клієнта засобами. Таким чином юридична клініка отримує цілу мережу юристів\студентів, що будуть вирішувати конкретний юридичний кейс.
Також такий інструмент надасть змогу звертатись до юридичних клінік осібам з особливими потребами, що не можуть за певних обставин особисто прийти до центру або юридичної клініки.
Очікувані результати проекту
Підвищення правової обізнаність та правової спроможність громади.
Покращення якості надання правової допомоги юридичними клініками.
Надання доступу до правової допомоги особам з особливими потребами.
Підвищення рівня інклюзії осіб, що мають особливі потреби за рахунок підвищення правової обізнаності та наданої безоплатної правової допомоги.
Налагодження тісної співпраці між усіма надавачами правової допомоги.
Створення безбар'єрного простору в громаді, що базується на інноваційних підходах вирішення проблем громади та сприяє покращенню суспільного добробуту: знижується ризик дискримінації, вирішується гендерна нерівність, зменшується рівень напруги в громаді та зменшується кількість соціальних проблем.
Яким чином буде забезпечена сталість/життєздатність результатів проекту?
Запропонований до розгляду проект є пілотним. По результатам його реалізації буде продовжено роботу з іншими юридичними клініками країни.
Присутні попередні домовленості щодо організаційної підтримки усіма юридичними клініками м. Дніпра та безпосередньої їх участі в данному проекті.
Партнерські організації, що братимуть участь у реалізації проекту. Опис розподілу функцій та ролей у проекті
1 ГО «Для суспільного блага». Участь у правопросвітницьких заходах у якості спікера, консультування.
2 Юридичні клініки м. Дніпра. Участь у правопросвітницьких заходах у якості спікера, консультування та надання безоплатної правової допомоги
3 Правовий клуб "Pravokator" Участь в організації та проведенні правопросвітницьких заходів
Контактна особа: Тертишний Олексій Валерійович