Назва команди:
Sonido Orchestra
Учасники команди:
1) Степанович Павло Вадимович
Стать: Чоловіча. День народження: 24 Травня, 1984
2) Дуда Віталіна Евгеніївна
Стать: Жіноча. День народження: 9 Травня, 1985
3) Степанович Кіра Михайлівна
Стать: Жіноча. День народження: 27 Березня, 1990
Регіон: Одеська область
Коротка назва інновації:
Тип інновації: Інновація для інклюзивності
Тематика:
Короткий опис:
Ідея та практика рівноцінної співпраці зрячих професійних музикантів з незрячими музикантам допомагає подолати бар'єр нерозуміння та страху перед роботою з учнями які мають тяжкі порушення зору, а також дає розуміння перспектив професійної самореалізації незрячим по всій країні.
Повний опис:
Створення доступного середовища і доступних послуг – невід’ємна умова для реалізації прав і свобод людей з інвалідністю. Відповідно до Конвенції ООН «Про права інвалідів» люди з особливими потребами мають право нарівні з іншими брати участь у культурному житті і мати доступ до творів культури та освіти в доступних форматах. Особливо це питання постає у родинах де народились діти з тяжкими порушеннями зору, або коли хтось втратив зір. Початкова професійна музична освіта для осіб з тяжкими порушеннями зору в Україні майже не розвинена.2 роки назад, силами та бажанням викладача однієї з київських музичних шкіл було ініційовано створення інклюзивного відділення для учнів з тяжкими порушеннями зору. Ініціатива була успішна. Також був створений проект співпраці професійного оркестру гітаристів та хору дітей з тяжкими порушеннями зору з Харкова.
Наша інновація являє собою концерт та низку едукаційних заходів. Головними учасниками концерту є камерний оркестр “Sonido” та хор “Classic” Дитячої музичної школи № 13 м. Харкова). Обидва колективи є інклюзивними. Хор складається з дітей з глибокими порушеннями зору, а у складі оркестру грає незрячий гітарист. Едукаційні ж заходи покликані передати досвід ДМШ№9 м.Києва у створенні інклюзивного відділення для учнів з тяжкими порушеннями зору.
Рівноцінна співпраця зрячих професійних музикантів з незрячими музикантам допомагає подолати бар'єр нерозуміння та страху перед роботою з зтакою категорією учнів. Наша інновація актуальна одразу для кількох сторін: 1. Для зрячих музикантів та викладачів музики. 2. Для осіб з тяжкими порушеннями зору.
Головна мета - через приклад співпраці зрячих та незрячих музикантів зруйнувати психологічний бар'єр та обмеження для творчої діяльності та самовираження.
Інновація виконує низку завдань по розвитку інклюзії, важливих як для виконавців проекту, так і для аудиторії, на яку вона націлена. По-перше, проект у досить простій та зрозумілій формі ознайомлює широку аудиторію з можливостями професійної співпраці зрячих музикантів та музикантів з тяжкими порушеннями зору. По-друге, інновацію адаптовано для осіб з тяжкими порушеннями зору через набирання нот та текстів шрифтом Брайля. По-третє, інновація дає можливість ознайомити викладачів дитячих музичних шкіл та батьків дітей з тяжкими порушеннями зору з можливостями навчання та професійної музичної реалізації.
Очікувані результати:
1. Створення інклюзивних відділень при дитячих музичних школах Одеси та Одеської області (за зразком учасників з ДМШ№9 м. Києва)
2. Продовження та розширення меж проекту, шляхом залучення більшої кількості осіб з тяжкими порушеннями зору.
Пошта: quira@ukr.net
Телефон:+380634643039
Контактна особа: Степанович Кіра Михайлівна