
Назва команди:
Кольорова капустинка
Громадська організація: громадська організація "Ресурсний центр "Кольорова капустинка".
Учасники команди:
1) Соха Іванна Вікторівна
Стать: Жіноча. День народження: 8 Грудня, 1988
2) Старко Наталія Володимирівна
Стать: Жіноча. День народження: 19 Вересня, 1986
3) Луцик Володимир Анатолійович
Стать: Чоловіча. День народження: 11 Квітня, 1990
Регіон: Волинська область
Коротка назва інновації: Дружнє місто
Тип інновації: Інновація для інклюзивності
Тематика: посилення соціального діалогу та порозуміння, видимості та залученості вразливих груп
Короткий опис:
Ініціювати побудову суспільного діалогу із залученням дітей та молоді з інвалідністю м.Луцьк, сприяти толерантному ставленню до них та підвищити рівень відповідальності молоді міста. Зруйнувати міфи щодо інвалідності, та поширити інформацію про шляхи комунікації з людьми з інвалідністю
Повний опис:
За даними Луцької міської ради на кінець 2018 року на обліку департаменту соціальної політики ЛМР перебувало 1017 дітей з інвалідністю віком до 18 років, і це лише ті, які страждають на захворювання центральної нервової та кістково-м’язової системи. Ця кількість значно збільшиться, якщо взяти до уваги дітей з захворюваннями аутистичного спектру та з Синдромом Дауна, молодь та дорослих, які мають подібні діагнози.
За останнє 5-річчя суттєво покращилася картина з опікуванням цими вразливими категоріями місцевою владою, та створенням вузько спрямованих громадських організацій. Проте діяльність з покращення ситуації для людей з інвалідністю буде марною без просвітницької та міжсекторальної діяльності з метою зміни ставлення суспільства до людей з інвалідністю.
Для прикладу, в процесі впровадження інклюзивної освіти батьки дітей з інвалідністю стикаються з нерозумінням з боку батьків здорових дітей та вчительського складу, в силу їх необізнаності щодо функціональних можливостей ЦА. Наявні в місті пандуси, часто зроблені «для годиться», без дотримання реальних вимог. Обмежений доступ до закладів культури, шкіл, магазинів та інше (наприклад, будівля Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка, маючи облаштований пандус для входу, немає ні підйомника, ні ліфта всередині (будівля 2-поверхова))
Тому питання потребує неодноразового роз’яснення і висвітлення, яке дасть позитивний результат в майбутніх прийнятих рішеннях місцевої влади та готовності підприємств бути відкритими та доступними для людей з інвалідністю.
Окрім цього, сам проект скерований на зміну ставлення суспільства до вразливих категорій населення та виховання толерантного та відповідального ставлення до людей з інвалідністю, що в результаті матиме позитивний вплив на всі сфери діяльності людей, такі як покращення в цілому міжособистісних стосунків серед школярів, зменшення проявів нетерпимості по відношенню один до одного молоді та інших громадян м. Луцька, виховання небайдужого ставлення до проблем інших та готовності допомагати та брати активну участь у вирішенні проблемних питань.
Інноваційність проекту для громади міста Луцька полягає в комплексному підході до висвітлення проблеми дітей та молоді з інвалідністю та залученні широкого кола громадських активістів, різної вікової категорії мешканців міста Луцьк.
Креативність: Наш підхід до подачі інформації кардинально відрізняється від загальноприйнятого, який зазвичай акцентується на негативі. Ми ж вважаємо людей з інвалідністю унікальними і хочемо звернути увагу на їхні особливості, які не шкодять їм, а мотивують до успіху. Ми хочемо змінити акценти і звичне почуття жалю, яке викликають люди з інвалідністю в мешканців, на почуття співпереживання та активної дії, тобто спонукати мешканців міста комунікувати з людьми з особливими потребами. Все це ми плануємо втілити у нетривіальному підході до подачі відео та друкованої інформації.
Доброчесність: Шляхом проведення роз’яснювальної роботи серед ЦА сприяти створенню проактивної громади, які будуть в змозі сприяти виконанню та дотриманню умов доступності громадських місць м. Луцька для людей з інвалідністю, що підвищуватиме, зрештою, значимість кожного мешканця міста у функціонуванні м. Луцька.
Ми переконані, що цінності, обрані ООН як одні з пріоритетних, а саме ті, до яких апелює наш проект, - інклюзивність та толерантність, та їх промоція у місті Луцьк, допоможуть побудувати підґрунтя для порозуміння та побудови діалогу між ЦА, владою та рештою громади м. Луцька для перетворення нашого міста у комфортне, дружнє до усіх людей, незважаючи на те чи є у них особливі потреби, чи немає.
Відео:Перейти до відео
Презентація:Перейти до презентації
Пошта: resourcecentercc@gmail.com
Телефон:0952051851
Контактна особа: Соха Іванна