Назва команди:
Молодіжний центр "Paragraph"
Громадська організація: ГО "Середовище реновацій".
Учасники команди:
1) Лесик Віктор Ігорович
Стать: Чоловіча. День народження: 19 Лютого, 1998
2) Шпак Андрій Дмитрович
Стать: Чоловіча. День народження: 27 Жовтня, 1989
3) Стрілецька Лілія Богданівна
Стать: Жіноча. День народження: 6 Лютого, 2000
Регіон: Івано-Франківська область
Коротка назва інновації: Інклюзивний молодіжний центр
Тип інновації: Інновація для інклюзивності
Тематика: Інновація для інклюзивності
Короткий опис:
Команда Студентського простору Paragraph спільно з активними ГО Івано-Франківська хоче створити перший в місті інклюзивний молодіжний центр, який матиме усі належні умови для того, щоб у ньому могла працювати, відпочивати і реалізовувати власні проекти молодь різних соціальних груп.
Повний опис:
У нашому місті діє Благодійний Фонд «ХРЕБЕТ», який проводить регулярну роботу з людьми з інвалідністю на базі нашого Студентського простору Paragraph. Спільно з цим фондом ми реалізовуємо проект «Ноги чи колеса, це лиш спосіб пересування», який має важливу мету соціалізувати людей з інвалідністю, витягнути їх з чотирьох стін та подарувати нових друзів, радісне спілкування, а також посіяти нові знання та навички. Саме тому ми прийняли рішення, що метою нашого проекту є створення молодіжного інклюзивного центру в Івано-Франківську.
Наш проект буде спрямований на активну молодь міста та регіону, яка має певні фізичні чи розумові труднощі, але прагне соціалізуватися, самореалізуватися чи втілити власну ідею в життя.
Ми плануємо провести три напрямки роботи у сфері інклюзії. Перше — це архітектурна доступність та практичність молодіжного центру. У нас уже є належні умови для проведення різного роду подій — зручне розташування в центральній частині міста, широке приміщення, де можна з легкістю пересуватись на інвалідному візку. Та для того, щоб шлях до нас завжди був легким, нам потрібно перетворити наші східці на пологий схил та встановити пандус. А також у просторі потрібен спеціальний санвузол з поручнями та додатковим обладнанням. Дана грантова програма не лише дозволить зробити наш молодіжний центр архітектурно доступним, а й обладнати у ньому робоче місце з ноутбуком та бездротовими мишею й клавіатурою, що значно спростить роботу людям з порушенням опорно-рухового апарату.
Другим напрямком роботи буде соціалізація людей з інвалідністю. Ми вже маємо чималий досвід у проведенні подій у сфері інклюзії та кожного разу переконуємось наскільки ці люди відкритті та прагнуть простого спілкування. Тож ми хочемо проводити тренінги, лекції, майстер-класи, кінопокази, акустичні виступи, літературні вечори та просто теплі посиденьки за чашкою чаю у нашому центрі. У вересня в нас уже запланована подія "Я художник — я так бачу", де пройде майстер-клас від професійного художника Ярослава Візновича. Митець буде вчити писати картини на полотнах гуашевими фарбами, а після події ми хочемо зробити виставку робіт у фортечній галереї «Бастіон».
Окрім того у нашому місті живе розробник мобільного додатку «Frendly City» — Ігор Романчук. Розроблена ним програма призначена для відображення наявності та якості пандусів у будівлях міста. Ми не лише хочемо з'явитися у цій програмі, як місце, куди безперешкодно можуть потрапити люди з обмеженими функціональними можливостями, а й виділити частину грантових коштів на розвиток цього додатку. Саме цей пункт і є третім напрямком нашої роботи.
Ми плануємо досягти максимально комфортних умов для підтримки та розвитку інклюзії у нашому молодіжному центрі, адже інвалідний візок не відокремлює людину від суспільства, не визначає її як особистість — це лише спосіб пересування і про це повинен пам'ятати кожен з нас.
Відео:Перейти до відео
Презентація:Перейти до презентації
Контактна особа: Віктор ЛЕСИК