
Назва команди:
Kamilla Project
Учасники команди:
1) Чистяк Артем Анатолійович
Стать: Чоловіча. День народження: 10 Листопада, 1984
2) Чистяк Катерина Генадіївна
Стать: Жіноча. День народження: 19 Вересня, 1988
3) немає
Стать: Інше. День народження: 1 Серпня, 2019
Регіон: Донецька область
Коротка назва інновації: Маріуполь. Мапа Безпеки
Тип інновації: Інновація для Донбасу
Тематика:
Короткий опис:
Інновація нашої команди полягає у створенні та підтримки подальшого функціонування інтерактивної мапи м. Маріуполь Донецької області, яка б відображала поточну безпекову ситуацію у місті у реальному часі з вільним доступом мешканців міста за допомогою свооїх смартфонів.
Повний опис:
Інноваційний проект нашої команди насправді не зовсім є інноваційним. Наприклад, у Сполучених Штатах інтерактивний маппінг безпекової ситуації у місті є звичайним ділом, більшість громадян активно користується таким муніципальним сервісом - кожен для своїх потреб (вийняти житло у дійсно безпечному районі, вирішити питання щодо додаткової охорони приміщення чи бізнесу, свого майна тощо). Однак, на жаль, для України такий проект є дійсно інноваційним. Наша думка є такою, що кожен мешканець громади (міста у нашому випадку) має право на обізнаність щодо реальної безпекової ситуації на вулицях міста. Ми маємо на меті реалізації цього проекту, насамперед, інформування (реальне, поточне, з наменьшої затримкою) населення щодо правопорушень, які були скоєні на вулицях (ми підкресоюємо - правопорушення, що були скоєнні у громадських місцях) кілька хвилин (в ідеалі) чи кілька годин тому.
Для реалізації проекту, окрім створення мобільного додатку та обладнання відповідного автоматизованого робочого місця модератора Мапи, необхідна повна підтримка керівництва Національної Поліції м. Маріуполь та міського Голови, однак, враховуючи той факт, що на території Маріуполя досить активно впроваджується глобальний проект "Безпечне Місто" (встановлення камер відеоспостереження у громадських місцях), така Мапа буде дуже потужним додатком у питання забезпечення громадської безпеки та правопорядку на вулицях міста.
Ми плануємо, що за нетривалий проміжок часу однією з українських IT компаній (можливо, навіть стартапом) буде розроблений простий у використанні мобільний додаток, де кожен зможе переглянути поточну безпекову ситуацію у місті (наприклад, кілька хвилин назад біля будинку 34, пр-т Металургів було викрадено автомобіль; у магазині на Приморському бульварі бульварі було скоєно грабіж...). Це все буде оновлюватися в реальному часі, користувачі зможуть переглянути подробиці та може статися, що допомогти правоохоронцям. Хочемо нагадати також, що викладенням такої інформації на карту повинно контролюватися Національної Поліціїєю (за їх погодженням чи контролем, чи реалізацією) з огляду на таємницю слідства та проведення оперативних заходів.
Щодо очікуваних результатів, ми можемо зауважити наступне, що такий маппінг перш за все надасть можливість мешканцям бути обізнаними з дійсною безпекової ситуацією у місті, та не піддавити себе до ризику у тій чи іншій ситуації; для Національно Поліції - зробити аналіз на підставі такого графічного відображення та вжити відповідних заходів щодо зміни маршрутів патрулів чи часу їх патрулювання, проведення оперативного відпрацювання території тощо; для муніципальної влади - вжиття заходів щодо додаткового благоустрою міста (освітлення тих районів, де найчастіше відбуваються грабіжні напади тощо).
Разом з тим, необхідно передбачити можливість самостійного нанесення на карту маркерів, якіб позначали чи чі інші недоліки у системі забезпечення безпеки та правопорядку у місті. Наприклад, інформування щодо місця порушення правил реалізації спиртних напоїв чи правил паркування автомобілів.
Ми вважаємо, що в разі реалізації такого проекту - місто Маріуполь отримає тільки переваги у питання забезпечення правопорядку як місто, що знаходиться поблизу лінії зіткнення.
Презентація:Перейти до презентації
Контактна особа: Чистяк Артем