
Назва команди:
«Крила – online»
Громадська організація: Ні.
Учасники команди:
1) Дішкант Яна Володимирівна
Стать: Жіноча. День народження: 8 Липня, 1986
2) Котик Ярослав Олегович
Стать: Чоловіча. День народження: 31 Жовтня, 1997
3) Ганущак Юлія Миколаївна
Стать: Жіноча. День народження: 16 Січня, 1997
4) Циганюк Микола Юрійович
Стать: Чоловіча. День народження: 12 Березня, 1999
Регіон: Рівненська область
Коротка назва інновації:
Тип інновації: Інновація для інклюзивності
Тематика:
Короткий опис:
Потреба гуманізації сучасного суспільства загострює проблему інклюзії в усіх сферах життя. Забезпечення рівності можливостей задоволення творчих потреб людьми з інвалідністю є справжнім викликом. Фестиваль театрів особливих акторів «Крила – online» покликаний сприяти інтеграції творчої молоді з інвалідністю в театральний простір країни.
Повний опис:
Потреба гуманізації сучасного українського суспільства загострює проблему інклюзії в різних сферах соціального життя, зокрема культури та освіти. Забезпечення рівності можливостей задоволення культурних, мистецьких, творчих потреб людьми з інвалідністю є справжнім викликом для українського суспільства. Проєкт – фестиваль театрів особливих акторів «Крила – online» покликаний сприяти інтеграції творчої молоді з інвалідністю в театральний простір країни; навчанню і розвитку фахівців, які працюють з даною молоддю; використанню реабілітаційного, корекційного потенціалу театрального мистецтва.
Проєкт комплексно вирішує низку проблем: представлення та популяризації культурного продукту, створеного людьми з інвалідністю, соціалізації, фахового розвитку, розширення творчих контактів, забезпечення доступності до культурного продукту завдяки використанню сучасних інформаційних технологій (онлайн-трансляція заходів фестивалю). Значна частина учасників проєкту — молодь з ментальною інвалідністю (аутизм, синдром Дауна).
В 2018 році 19-21 жовтня був реалізований перший пілотний варіант фестивалю молодіжних театрів акторів з інвалідністю «Крила». Були представлені театральні колективи з Рівного, Одеси, Херсона, Києва та Століна.
Цільова аудиторія
Молодь з інвалідністю, в основному з ментальною інвалідністю (аутизм, синдром Дауна); батьки молоді з інвалідністю; фахівці, які працюють з молоддю з інвалідністю; театрали міста. Потреби та інтереси вище зазначених груп були визначені завдяки співбесіді з їх представниками під час першого пілотного фестивалю «Крила»-2018. Представники цільових груп будуть залучатися в якості учасників театральних колективів особливих акторів, глядачів, учасників майстер-класів. Також представники цільових груп, які не можуть безпосередньо долучитись до участі в заходах фестивалю, можуть переглянути заходи за допомогою онлайн-трансляції в мережі Фейсбук.
Мета проєкту – інтеграція молодих митців з інвалідністю в театральний культурний простір міста, регіону, країни.
Цілі:
• Сприяння розвитку інклюзії у сфері освіти, культури та мистецтва.
• Популяризація мистецького продукту, створеного молоддю з інвалідністю.
• Сприяння успішній реабілітації та соціалізації творчої молоді з інвалідністю.
• Створення сталих творчих зв’язків між театрами особливих акторів, між окремими митцями з інвалідністю.
Завдання:
• Залучити до участі у фестивалі театри особливих акторів.
• Представити мистецький продукт (театральні вистави), створений молоддю з інвалідністю.
• Залучити мешканців міста та гостей до заходів фестивалю.
• Залучити користувачів інтернету до перегляду онлайн-трансляцій заходів фестивалю.
• Провести майстер-класи, спрямовані на професійний розвиток митців з інвалідністю та театральними педагогами та режисерами, які працюють з молоддю з інвалідністю.
Проєкт покликаний продемонструвати реабілітаційний та корекційний потенціал театрального мистецтва та високий художній рівень театральних колективів в яких беруть участь актори з інвалідністю, руйнуючи стереотип про низькі можливості професійного розвитку людей з інвалідністю; сприяючи розвитку толерантності в театрального глядача; пропагуючи створення в Україні професійних театрів з акторами, які мають інвалідність.
Інноваційним є зміна ракурсу розгляду інклюзивного театрального мистецтва з можливостей реабілітації на допрофесійний та початково-професійний розвиток; онлайн-трансляція заходів в мережі Фейсбук, що розширює доступність заходів фестивалю для людей з інвалідністю.
Сталість проєкту
Вистави, які були представлені на фестивалі можна буде переглянути в Фейсбуці. Після фестивалю планується проведення низки майстер-класів, спрямованих на професійний розвиток молоді з інвалідністю в царині театрального мистецтва. Фестиваль «Крила - online» планується проводити щороку завдяки налагодженню сталих стосунків з іншими організаціями, спрямованими на роботу з молоддю з інвалідністю та співпраці з громадою міста.
Презентація:Перейти до презентації
Пошта: yanadish@gmail.com
Телефон:0976557996
Контактна особа: Дішкант Яна