
Назва команди:
Асоціація юристів м. Кам'янець-Подільського
Громадська організація: Асоціація юристів м. Кам'янець-Подільського.
Учасники команди:
1) Ільчишена Вікторія Ігорівна
Стать: Жіноча. День народження: 18 Травня, 1986
2) Петрунькова Тетяна Федорівна
Стать: Жіноча. День народження: 22 Травня, 1986
3) Яворницька Богдана Олегівна
Стать: Жіноча. День народження: 4 Червня, 1999
4) Антонюк Ігор Володимирович
Стать: Чоловіча. День народження: 6 Лютого, 1985
Регіон: Хмельницька область
Коротка назва інновації: «Жіноче обличчя кам’янецького бізнесу»
Тип інновації: Інновація для інклюзивності
Тематика: Інновація для інклюзивності
Короткий опис:
Ініціатива «Коучингова програма «Жіноче обличчя кам'янецького бізнесу» - підтримка жіночого підприємництва через навчання, семінари, тренінги, яка сприятиме моральній готовності та фінансовій незалежності жінок, розширенню їх прав та свобод, а також економічному зростанню.
Повний опис:
Кам’янець-Подільський – місто контрастів і багатогранних можливостей, місто, про яке знають далеко за межами України, у найвіддаленіших куточках світу. У місті приділяється значна увага розвитку підприємництва – приймаються та реалізуються різноманітні програми, які, на жаль, не завжди є гендерно-збалансованими, не завжди враховуються потреби жінок-підприємниць.
За статистичними даними у структурі населення Кам’янець-Подільського станом на 1.01.2019 року жінки займають 53,5%. Але кам’янчанки мають менше можливостей кар'єрного зростання, меншу заробітну платню, працюють переважно в низькооплачуваній сфері. Існує певна дискримінація при працевлаштуванні (прийом на роботу жінки до 35 років), 60% (872 особи) безробітних у місті - жінки.
З поміж усіх секторів економіки у місті найбільше жінок-підприємців задіяно у громадському харчуванні, торгівлі та послугах, а найменше їх у промисловості та будівельному бізнесі.
Основні перешкоди у розвитку малого та середнього жіночого бізнесу в місті:
- невпевненість у власних силах; та недостатня ініціативність;
- нерозвиненість місцевої інфраструктури підтримки розвитку жіночого підприємництва;
- недостатність управлінських знань;
- низька платоспроможність населення, недостатній попит на продукцію тощо.;
- нестача кваліфікованих працівників;
- недостатність фінансових ресурсів.
Цільова група, кількість осіб, які отримають користь від реалізації цієї ініціативи - діючі жінки-підприємці, працівники малих і середніх підприємств, зацікавлені особи у створенні власної справи, молодь міста.
Кількість учасників - 350. Практичну користь отримають – 230 жінок.
План заходів ініціативи передбачає проведення тренінгів, міського конкурсу до дня підприємця «Королева бізнесу», Бізнес-майстерня для чоловіків «Рівноправне партнерство чоловіків та жінок для розвитку бізнесу міста», "Гендерна чуйність у бізнесі, чому фраза «місце жінки на кухні» образлива?» , семінарів, кавову розмову «Бізнес по-жіночому. Як не втратити жіночу сутність» та підбиття підсумків проекту.
Внаслідок досягнутих результатів у місті розпочне реалізацію програма ЄБРР «Жінки у бізнесі», яка допоможе малим та середнім підприємствам під керівництвом жінок в отриманні доступу до фінансових ресурсів та ноу-хау, необхідних для розвитку.
Напрацьовані матеріали гендерного аналізу увійдуть до проекту Стратегії розвитку міста Кам’янець-Подільського.
Запропонована ініціатива є інноваційною, оскільки:
- проведено аналіз у сфері гендерного розподілу керівників юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців;
- підготовлено спільний проект міської влади та ГО, направлений на збільшення гендерної рівності у сфері бізнесу;
- організовано широку інформаційну кампанію, яка допомогла привернути увагу до ініціативи та актуальної проблеми гендерної нерівності.
Партнером проекту виступає Департамент економіки та розвитку інфраструктури міста Кам’янець-Подільської міської ради (ДЕРІМ). Успішно реалізовані проекти :
- здобуто перемогу у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та отримано грант з проектом «Формування лікувально-оздоровчої інфраструктури бальнеологічного курорту».
– на потужностях КП «Міськтепловоденергія» впроваджено інвестиційний проект «Реконструкція енергоємного обладнання системи водопостачання і водовідведення в м. Кам’янець-Подільському» за кошти світового банку.
– реалізовується проект від НЕФКО по енергозбереженню щодо впровадження енергоефективних заходів в рамках проекту «Демонстраційний проект DemoUkrainaDH в місті Кам’янці-Подільському»
– отримано ґрантову допомогу по проектах людської безпеки програми «Кусаноне», започаткованої Урядом Японії.
– місто відібрано партнером проекту німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах України» та є одним із асоційованих міст-партнерів Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР).
У Департаменті працює 18 кваліфікованих працівників.
З метою зміцнення ділових зв’язків, Департамент економіки щорічно організовує та проводить міжнародні бізнес форуми.
Задля стимулювання підприємців до пошуку нових можливостей для їх розвитку, щороку Департамент організовує та проводить конкурси бізнес проектів, тренінги та семінари.
Презентація:Перейти до презентації
Пошта: association@lawyer.com
Телефон:098 056 5372
Контактна особа: Яворницька Богдана Олегівна