
Назва команди:
Невгамовні
Громадська організація: Громадська організація "Лярш-Ковчег".
Учасники команди:
1) Критович Наталія
Стать: Жіноча. День народження: 8 Вересня, 1991
2) Садова Іванна
Стать: Жіноча. День народження: 25 Жовтня, 1988
3) Роман Володимир
Стать: Чоловіча. День народження: 18 Вересня, 1998
Регіон: Львівська область
Коротка назва інновації: "Ковчег дружби"
Тип інновації: Інновація для інклюзивності
Тематика:
Короткий опис:
Чи можуть люди з інвалідністю в наслідок інтелектуальних порушень бути рівноправною частиною суспільства? Однозначно! Як? Приймаючи і не обмежуючи! Тобто? Покажемо на «Ковчезі дружби»!
Повний опис:
Що ви відчуваєте, коли зустрічаєте людину з особливими потребами, а власне, розумовою неповносправністю? Більшість людей відповідає, що страх і невміння поводитись з ними. Ці відчуття залишились нам, українцям, у спадок від Радянського Союзу, де такі люди не були повноцінними членами суспільства, батьки соромились ними, а сусіди намагались не зауважувати. За 28 років незалежності України ця ситуація змінилась, проте й далі існують заклади закритого типу, де принижують найцінніше у людини – її гідність.
Представники Ляршу часто стають свідками проявів страху, жалості, подекуди навіть злості, від оточення. Ми ж бажаємо, щоб таких людей сприймали перш за все людьми, дорослими, трохи іншими, дещо особливими, але гідними, талановитими у різних галузях, добрими та хорошими друзями.
Саме тому наш проект – фестиваль «Ковчег дружби», спрямований на покращення ситуації з соціалізацією осіб з розумовою неповносправністю, а також на гідне й толерантне ставлення до них. Ми не розповідаємо історії про те, як має бути, ми конкретними прикладами показуємо що можуть і що роблять люди з інвалідністю в наслідок інтелектуальних порушень.
Основною ціллю проекту є проведення фестивалю «Ковчег дружби», спрямованого на проголошення цінності кожної людини, не зважаючи на її можливості чи обмеження, та цінності дружби у житті кожної людини.
Фестиваль триватиме один день та міститиме денну і вечірню програми.
Денна програма включатиме (розпочнеться о 14.00):
• благодійний ярмарок виробів ручної роботи, створених з любов’ю людьми з розумовою неповносправністю з допомогою асистентів організації;
• щогодинні короткі свідчення запрошених гостей, які мають інвалідність та досягнули успіху;
• безпрограшну лотерею;
• майстер-класи від людей з розумовою неповносправністю та асистентів по виготовленню:
> прикрас з фетру,
> листівок за допомогою ізонитки,
> розмальовування дерев’яних пташок Петриківським розписом;
• дитяча інклюзивна зона та розваги для дітей від аніматорів;
• Зона толерантності, де кожен охочий зможе відчути як це не бачити, не чути, пересуватись на інвалідному візку;
• майстер-клас по жестовій мові від партнерів «Майстерня щастя».
Вечірня програма (18.00-21.30) почнеться пантомімою за участі людей з розумовою неповносправністю та продовженням будуть виступи місцевих музичних виконавців.
Також напередодні фестивалю ми проведемо два покази документальних короткометражних фільмів про людей з розумовою неповносправністю AsIAm. Один показ буде проведено в публічному місці, такому як палац культури ім. Гната Хоткевича чи в центрі Довженка, а другий показ – в будинку тимчасового підтриманого проживання організації, де відвідувачі не тільки подивляться фільми, а й зможуть познайомитись ближче з організацією й побачити як виглядають наші будні.
Цим проектом ми плануємо залучити 1500-1700 людей на фестивалі, близько 50 людей будуть залучені як виконавці та волонтери. Проведені заходи дадуть можливість залучити нових волонтерів на майстерні Ляршу, а також знайти зав'язати нові контакти для співпраці.
Пошта: larchekovcheh.ua@gmail.com
Контактна особа: Наталя Критович