
Інновація — це коли нестандартні, оригінальні, новаторські підходи змінюють усталені і почасти неефективні процеси. Соціальна інновація – це нові підходи до вирішення соціальних проблем чи реалізації ідей, які є більш ефективними, результативними, сталими.
Інноваційні підходи можуть допомогти в утвердженні доброчесності та інклюзивності різних сфер демократичного укладу, надати нові можливості для розвитку громади, зацікавити молодь долучатись до суспільно-політичного життя, змінювати його, впливати і ставати активними гравцями/чинями. Більше про доброчесність та інклюзивність демократичних процесів можна дізнатись зі статті на сайті uinn.org.ua. Більше про інновації від ПРООН можна дізнатись на сайті тут.
Тематика програми підтримки молодіжних інновацій U-inn 2.0: RELOAD Перезапуск місцевої демократії – це доброчесність та інклюзивність демократичних процесів на місцевому рівні. Ми шукаємо проекти, які завдяки інформаційним та креативним технологіям дозволяють вирішити проблеми чи задовольнити потреби, які пов’язані з доброчесністю та інклюзивністю в громадах на рівні місцевої влади, громадських організацій та медіа, запровадити й посилити демократичні інститути та практики.
Доброчесність в громаді – це про відкритість, підзвітність, прозорість діяльності, фінансування, антикорупційні активності, етика, довіру.
Інклюзія – це про доступність та залученість для всіх громадян/ок, представників/ць вразливих груп, про різноманіття і його сприйняття, повагу, рівність, про права і свободи, про їх захист, моніторинг і популяризацію.
В рамках конкурсу U-inn 2.0: RELOAD приймаються ІТ та креативні рішення для сприяння доброчесності та інклюзивності в регіонах України. Ці рішення окрім технічної, креативної складової, обов’язково мають включати в себе комунікацію з громадянами/ками, їх залучення, взаємодію, з особливою увагою на молодь.
Для участі в конкурсі можна подавати ІТ-рішення такі як веб-сервіс, сайт, платформа, застосунок, портал, чат-бот, проекти з використанням штучного інтелекту чи аналізу даних, онлайн-ігри тощо.
Також на участь в конкурсу приймають креативні, нестандартні, з використанням міжсекторальних, міждисциплінарних підходів, методів, інструментів ідеї та рішення, інтервенції, мистецькі, ігрові соціальні проекти.
Головне, щоб проекти відповідали тематиці конкурсу, критеріям та принципам конкурсу, принципам інновацій ПРООН, вирішували актуальну проблему чи запит в громаді, позитивно впливали на неї.
Проекти прийматимуться в основних тематичних номінаціях:
“Інновація для доброчесності”
– відкритість, прозорість та підзвітність діяльності місцевої влади, громадських організацій чи медіа
– подолання конфлікту інтересів
– впровадження та моніторинг етичних принципів діяльності
місцевої влади, громадських організацій чи медіа
– залучення громадян/ок до контролю
– вплив та подолання недоброчесних практик в
діяльності
місцевої влади, громадських організацій чи медіа
– подолання корупції
– інше.
“Інновація для інклюзивності”
– залучення та доступ всіх громадян/ок до процесів прийняття рішень місцевою владою, громадськими організаціями та медіа,
– посилення соціального діалогу та порозуміння, видимості та залученості вразливих груп
– просування і захист прав і свобод людини, в тому числі свободу слова, совісті, вираження поглядів, рівності
– подолання дискримінації
– інше.
Спеціальні номінації від партнерських проектів ПРООН в Україні:
“Інновація для Донбасу”
– розбудова миру
– громадська безпека і соціальна згуртованість
– участь у місцевому самоврядуванні
– демократичні реформи
– інше.
“Інновації для прав людини“
– просування прав людини
– захист прав людини
– права людини з фокусом на вразливі групи
– соціально-економічні права людини
– подолання наслідків конфлікту (внутрішньо переміщені особи, люди, які живуть на підконтрольних територія, в сірій зоні тощо)
– інше.
В кожній з номінацій ви можете запропонувати власну тему, якщо така відсутня серед перелічених, але відповідає загальній тематиці конкурсу.
Перевірте свій проект на відповідність принципам інновацій від ПРООН у квізі.
Проглянути проекти, подані в минулому сезоні конкурсу U-inn, а також інформацію про тогочасних переможців можна на сайті 2017.uinn.org.ua.