Програма підтримки молодіжних інновацій в Україні Youth Innovation Challenge in Ukraine U-Inn – це програма підтримки молодих людей у розробці та реалізації інноваційних ідей та проектів, які спрямовані на покращення стану з дотриманням прав людини та утвердженням демократії в Україні на місцевому рівні.
У 2017 році відбувся перший пілотний етап програми підтримки молодіжних інновацій для демократії та прав людини https://www.2017.uinn.org.ua/. В ньому взяли участь більше 600 молодих людей, 90 команд подали свої ідеї на конкурс і шість команд отримали від 2 до 5 тисяч доларів та менторську підтримку для реалізації інноваційних проектів.
16 травня 2019 року стартувала програма підтримки молодіжних інновацій для сприяння доброчесності та інклюзивності в регіонах України U-inn 2.0: RELOAD Restart Local Democracy (Перезапуск місцевої демократії) в рамках Програми розвитку ООН в Україні. Молодь може отримати 200 тисяч гривень на свої проекти, а також менторську допомогу. Конкурс складатиметься з серії навчальних, просвітницьких заходів в більш як 15 містах України, розвитку інноваційної спроможності Хабів громадянського суспільства, вебінарів, інкубатора, фестивалю інновацій.
U-inn 2.0: RELOAD Restart Local Democracy (Перезапуск місцевої демократії) покликаний популяризувати теми та практики доброчесності та інклюзивності, демократії, захисту прав людини на локальному рівні, активізувати і підтримати молодіжні ініціативи, інноваційні проекти, які спрямовані вирішити конкретні проблеми чи реалізувати ідеї молодих людей з різних куточків України. Проекти мають відповідати тематиці конкурсу і використовувати інформаційні технології, креативні, нестандартні підходи для реалізації.
Програма підтримки молодіжних інновацій U-Inn 2.0: RELOAD відкрита для інноваційних ідей та проектів для сприяння доброчесності та інклюзивності від молодих людей з регіонів України (ініціативи київської молоді розглядатимуться як локальні ініціативи, спрямовані на місто Київ) віком від 18 до 35 років, які готові створити команду однодумців та однодумиць і працювати разом над реалізацією задуманого.
Інноваційні проекти на конкурс приймаються з 16 травня по 1 серпня 2019 року. Для подання власного проекту потрібно заповнити форму на сайті uinn.org.ua. Перейдіть в розділ “Подати інновацію” та зареєструйтесь в системі. Уважно заповніть всі поля в формі. Проект можна змінювати, редагувати до 1 серпня 2019 року.
Кожна з команд-переможиць U-Inn:2.0: RELOAD отримають менторську підтримку від інноваторів та інноваторок, а також приз у сумі 200 тисяч гривень для реалізації своїх проектів.
Тематичний фокус конкурсу U-Inn – це доброчесність та інклюзивність демократичних процесів в регіонах України. Як і минулого року ми заохочуємо місцеву молодь подавати свої ідеї, як змінювати, перезапусками демократію у своїх містах, селах, селищах, ОТГ. Більше про доброчесність та інклюзивність можна дізнатись з матеріалу, який оприлюднений на нашому сайті “Про доброчесність та інклюзивність в Україні: як вилікувати місцеву демократію“.
В рамках конкурсу U-inn 2.0: RELOAD приймаються ІТ та креативні рішення для сприяння доброчесності та інклюзивності в регіонах України. Ці рішення окрім технічної, креативної складової, обов’язково мають включати в себе комунікацію з громадянами/ками, їх залучення, взаємодію, з особливою увагою на молодь.
Для участі в конкурсі можна подавати ІТ-рішення такі як веб-сервіс, сайт, платформа, застосунок, портал, чат-бот, проекти з використанням штучного інтелекту чи аналізу даних, онлайн-ігри тощо.
Також на участь в конкурсу приймають креативні, нестандартні соціальні проекти (з використанням міжсекторальних, міждисциплінарних підходів, методів, інструментів ідеї та рішення, інтервенції, мистецькі, ігрові проекти).
Головне, щоб проекти відповідали тематиці конкурсу, критеріям та принципам конкурсу, принципам інновацій ПРООН, вирішували актуальну проблему чи запит в громаді, позитивно впливали на неї.
Проекти прийматимуться в основних тематичних номінаціях:
“Інновація для доброчесності”
– відкритість, прозорість та підзвітність діяльності місцевої влади, громадських організацій чи медіа
– подолання конфлікту інтересів
– впровадження та моніторинг етичних принципів діяльності
місцевої влади, громадських організацій чи медіа
– залучення громадян/ок до контролю
– вплив та подолання недоброчесних практик в
діяльності
місцевої влади, громадських організацій чи медіа
– подолання корупції
– інше.
“Інновація для інклюзивності”
– залучення та доступ всіх громадян/ок до процесів прийняття рішень місцевою владою, громадськими організаціями та медіа,
– посилення соціального діалогу та порозуміння, видимості та залученості вразливих груп
– просування і захист прав і свобод людини, в тому числі свободу слова, совісті, вираження поглядів, рівності
– подолання дискримінації
– інше.
Спеціальні номінації від партнерських проектів ПРООН в Україні:
“Інновація для Донбасу”
– розбудова миру
– громадська безпека і соціальна згуртованість
– участь у місцевому самоврядуванні
– демократичні реформи
– інше.
“Інновації для прав людини“
– просування прав людини
– захист прав людини
– права людини з фокусом на вразливі групи
– соціально-економічні права людини
– подолання наслідків конфлікту (внутрішньо переміщені особи, люди, які живуть на підконтрольних територія, в сірій зоні тощо)
– інше.
В кожній з номінацій ви можете запропонувати власну тему, якщо така відсутня серед перелічених, але відповідає загальній тематиці конкурсу.
Партнерами конкурсу U-Inn 2.0: RELOAD є Міністерство молоді та спорту України, USAID «ВзаємоДія», Державне агентство з питань електронного врядування, Мережа хабів громадянського суспільства в Україні, Центр розвитку інновацій, Громадська рада доброчесності, Freedom House в Україні, 1991 Incubator.
Судді конкурсу:
- Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту України
- Діана Зубко, керівниця департаменту із залучення громадськості USAID «ВзаємоДія»
- Дмитро Маковський, генеральний директор директорату цифрової трансформації Державного агентства з питань електронного врядування України.
- Метью Шааф, керівник Freedom House в Україні
- Євгенія Клепа, виконавча директорка Open Data Incubator 1991
- Сергій Лобойко, голова Центру розвитку інновацій
- Галина Чижик, членкиня Громадської ради доброчесності
- Олена Урсу, керівниця проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”
Конкурс молодіжних інновацій U-Inn реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту “Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини”.
Якщо виникнуть додаткові питання, то перевірте, чи немає відповідей в розділі “FAQ” і після того, як не знайдете там відповіді, звертайтесь до Надії Бабинської, координаторки програми U-inn 2.0: RELOAD за тел. 050-0367224 або по e-mail nadiia.babynska@undp.org.