
- Визначте, яка проблема чи потреба існує у вашій громаді з доборочесністю та інклюзивністю. Це може стосуватись органів влади та місцевого самоврядування (діяльності ради, виконавчих органів, поліції тощо), громадських організацій або медіа. З’ясуйте найважливіші проблемні питання, те, чого бракує у громаді, а також цільову аудиторію. Подумайте, як цю проблему можна вирішити завдяки технологіям.
- Сформуйте команду однодумців-однодумиць. Переконайтесь, що ваша команда є різноманітною за знаннями, навичками, людьми. Перевірте умови конкурсу на відповідність. Ви можете вже мати команду, можете представляти громадську, молодіжну організацію, бути активним/ою членом/кинею студентських чи інших молодіжних, громадських неформальних рухів. Ви можете бути одні, але мати велике бажання творити зміни та реалізовувати інноваційні ідеї для вашої громади. Тобто, можна зареєструвати ідею на платформі до остаточного формування команди. Однак до 1 серпня 2019 року потрібно відредагувати дані в заявці, щоб вона не була дискваліфікована за невідповідність умовам!
- Обговоріть в команді, проведіть дослідження в громаді щодо того, як ця проблема може бути вирішена або потреба задоволена. Переконайтесь, що це стосується тематики конкурсу (доброчесності та інклюзивності демократичних процесів). Користуйтесь методикою картування зацікавлених сторін, SWOT-аналізом, а для рішення – SMART-підходом. Завжди майте на думці результати вашого дослідження щодо потреб та проблем громади. Інновація повинна мати соціальний вплив і бути обґрунтованою та інклюзивною, тобто залучати якомога більше людей, соціальних груп. Використовуйте досвід інших міст та країн, якщо він видається вам успішним та ефективним. В інновації головне — локалізація і застосування готових рішень із врахуванням місцевих особливостей.
- Оформіть ці рішення у проект з цілями, задачами, очікуваними результатами. Як ви бачите реалізацію цього проекту? На кого він спрямований? Що саме ви плануєте робити, змінювати? Чому те, що ви пропонуєте — інновація? Яких вимірюваних результатів ви плануєте досягти і яких наслідків прагнете? Подумайте над правильною назвою вашого проекту та дизайном.
- Розробіть прототип інновації. Яким чином ви плануєте реалізувати свій проект, яким буде продукт? Чи це прототип технологічного рішення, де можна побачити його функціонал та можливості? Чи це новий соціальний скрипт з поясненням що і для чого змінюється? Чи це проект адвокаційної кампанії? Чи це арт-інновація? Чи бізнес-план соціального підприємства? Дайте зрозуміти, що це має бути.
- Подайте інноваційний проект на U-Inn. На сайті uinn.org.ua перейдіть на розділ “Подати інновацію“. Зареєструйтесь в системі. Вам на пошту надійде лист для підтвердження. Заповніть всі необхідні поля форми. Пишіть лаконічно, але намагайтесь охопити найважливіші аспекти інновації. Дайте суддям можливість зрозуміти, чому саме ваш проект є інноваційним та таким, що має соціальний вплив, його можна зреалізувати і він буде життєздатним.
- Потрапте в топ-15 молодіжних інновацій в Україні! Пройдіть до півфіналу конкурсу, щоб представити публіці і суддям свій інноваційний прототип. На вас чекають запитання суддів і поради від менторів, як покращити ваш проект чи презентацію. Окрім того під час пітчингу будуть присутні представники інших грантових програм та фондів, де ви зможете знайти партнерів для реалізації своїх ідей, то ж навіть якщо ви не переможете в конкурсі – однаково матимете можливість налагодити корисні партнерства для реалізації своїх ідей.
- Отримайте фінансування і менторську підтримку для втілення в життя інноваційної ідеї. Якщо ваша команда переможе в одній з номінацій конкурсу, то ви отримаєте 200 тисяч гривень для реалізації вашого інноваційного проекту, а також підтримку менторів протягом реалізації задуманого проекту.
- Презентуйте втілений в життя проект. Реалізуйте інноваційний проект (за фінансової підтримки конкурсу чи ні) і поділіться своїми історіями під час U-Inn Fest в лютому 2020 року.
- Продовжуйте змінювати свою громаду і впливати на процеси прийняття рішень у ній. Поширюйте історії успіху на платформі uinn.org.ua, яка створена для вас – молодіжних інноваторів/ок.
- Не соромтесь розповідати про себе, використовуючи хештеги #uinn