U-inn – Молодіжні інновації для демократії та прав людини
  • Про U-Inn 2.0
    • Про програму
    • Етапи U-inn 2.0: RELOAD
    • Умови участі в U-inn 2.0: RELOAD
    • Якою має бути U-inn 2.0: RELOAD інновація
    • Приз
    • Критерії оцінювання
    • Як запустити інновацію разом з U-inn 2.0: RELOAD
    • Принципи інновації від UNDP
    • Партнери
    • Ментор/ки
  • Подати інновацію
  • Банк інновацій
  • FAQ
  • Новини
  • Контакти
Новини

Інформаційний хаб для Донбасу: як створити платформу можливостей

by virna 6 Квітня, 2020 No Comments

Команда комунікаційниць і ІТ-шника на пів-фіналі конкурсу U-inn єдина представляла два проекти, які увійшли в топ-15 найкращих проектів 2019 року. Один з проектів – Буст (попередня назва “Шанс’ON: вмикай можливості”) здобув перемогу в номінації “Інновація для Донбасу”. Команда отримала 200 тисяч гривень на реалізацію задуманого. Про що ідея молодих інноваторів та інноваторок? Чим вона унікальна і як відбувається впровадження проекту, ми розпитали у команди.

Що таке “Буст”?

Буст – це платформа для мешканців і мешканок Донбасу дізнатись про всі актуальні можливості, проекти, гранти, конкурси, пропозиції від різних організацій. Одним словом все – від гуманітарних програм до грантів на власний бізнес. У зручних форматах: через сайт, чат-бот або місцеву газету.

Знайти можливості для мешканців та мешканок Донбасу має бути легко і просто

Платформа https://boost.org.ua/ розробляється для того, щоб такі можливості не губилися в інформаційному потоці, а неодмінно зустрічали тих, чиє життя може змінитись. Знайти «саме ту» можливість має бути не важче, ніж «саме ту» річ чи квартиру.

Як створюється платформа можливостей

– На початку нам здавалося, що першочерговим завданням є самостійно зібрати базу всіх можливостей, тому однією зимовою суботою ми сіли за ноутбуки у кафе та почали переглядати десятків сайтів в надії не пропустити жодну можливість. Нам знадобилося кілька субот, щоби зрозуміти, що Буст – це не про нескінченні години поневірянь із сайту на сайт. Буст – це про командну роботу, про місцеву експертизу та про надійних партнерів. 

Як тільки ми це зрозуміли, реалізація проекту пішла в продуктивному напрямку. До нас долучилися однодумці та однодумиці. Разом ми почали збирати базу більш стратегічно та організовано. Паралельно команда райтерів/ок підключилася до перевтілення цієї бази у тексти, які зрозумілі кожному: і школярці в Красногорівці, так і Віталію Івановичу в Рубіжному. 

Буст – це про командну роботу, про місцеву експертизу та про надійних партнерів. 

Надалі ми плануємо продовжувати розширювати базу та транслювати її в зручні сайт, чат-бот та каталог. Навесні ми розпочнемо тестувати бета-версію на реальних користувачах/ках, щоби краще зрозуміти їх потреби та враження. Також важливо, щоби кожен на Донбасі дізнався, де саме на нього чекають можливості, тому ми будемо займатись його просуванням.  

Буст-команда

– Команда проекту “Буст” — це дві комунікаційниці та айтішник, які вірять в те, що можуть бути корисні суспільству. А ще ми велика спільнота однодумців та однодумиць, що координують, волонтерять.  Це Таня Теслюченко, Міла Паламар, Віктор Ситнік.

Щоб структурувати роботу, ми збираємось один раз на тиждень, розписуємо завдання, брейнштормимо, аналізуємо виконане та мріємо про майбутнє. Збираємось у коворкінгах, кафе або в офісі наших основних робіт. А усю комунікацію ведемо у слак чи телеграм.

Взагалі, ідея зародилась у Міли та Тані досить давно. І ми витратили деякий час на те, щоб знайти, чи існує вже щось подібне, оскільки така інновація здавалась нам досить очевидною. І от ми натрапили на конкурс молодіжних інновацій U-inn 2.0 RELOAD і вирішили взяти участь.

Вимога конкурсу щодо гендерного балансу стала запорукою створення міцної команди

У процесі заповнення заявки ми дізнались, що команда має складатись з представників різного гендеру. Ми зрозуміли, що нам потрібен чоловік і, бажано, айтішник, щоб міг консультувати нас з технічних питань щодо реалізації проекту. В мережі друзів ми знайшли Віктора, який колись давно розповідав Мілі, що хоче стати айтішником. Ми написали йому, і ми не схибили з вибором.  Він вже працював в сфері ІТ і після того, як ми розповіли про ідею проекту, він з ентузіазмом підтримав її та долучився до команди. 

Вже зараз, сидячи у коворкінгу та працюючи над проектом, ми жартуємо про те, як вимога конкурсу щодо гендерного балансу стала запорукою створення міцної команди однодумців та однодумиць. 

В планах забустити Донбас і не тільки

– Майбутнє нашого “Бусту”, так само як і його реалізація, залежать від спільноти, яка готова присвятити вільний час амбітному, але ще молодому проекту. Зараз нам допомагають близько 15 онлайн-волонтерів та волонтерок, про-боно експертів та експерток і їх подальша участь буде невід’ємною частиною майбутнього існування. Ми також продовжуємо шукати нових волонтерів та волонтерок, адже прагнемо зібрати якомога більше можливостей на нашому порталі, а також просувати філософію онлайн-волонтерства в Україні. 

Хочеться, щоб “Буст” став невід’ємною частиною громадської екосистеми Донбасу та знайде партнерів серед бізнесу або міжнародних організацій, які підтримають ідею забустити Донбас. Ми вже ведемо переговори з потенційними довгостроковими партнерами та залишаємося відкритими до нових пропозицій. Всіх зацікавлених, як волонтерів/ок, так і потенційних партнерів, ми чекаємо на нашому сайті (boost.org.ua), де можна більше дізнатися про проект та зв’язатися з нами. 

Наша мрія забустити не тільки Донбас, а і всю Україну

Є ще плани на далеке майбутнє. По секрету скажемо, що наша мрія забустити не тільки Донбас, а і всю Україну. І як тільки ми наберемось більше досвіду і партнерств, ми почнемо розгортати проект на всі регіони України.

***

Конкурс молодіжних інновацій U-Inn реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту “Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини”. В 2019 році Програма USAID Взаємодія долучились як партнери до U-inn.

U-Innмолодіжні інновації#молодьПРООН в УкраїніінноваціяДонбасU-inn 2.0UNDP UKRAINEплатформа

  • Previous Через гру до примирення та реінтеграції Донбасу2 роки ago
  • Next Активізація молоді Тернополя: портал та паспорт волонтера2 роки ago

Пошук

Останні новини

  • На U-inn 2.0 Fest молодь розробила порядок денний для влади
  • Фестиваль молодіжних інновацій U-inn 2.0 Fest вже 10 вересня! Долучайтесь!
  • Активізація молоді Тернополя: портал та паспорт волонтера
  • Інформаційний хаб для Донбасу: як створити платформу можливостей
  • Через гру до примирення та реінтеграції Донбасу

Вікторина

Про U-inn

Програма молодіжних інновацій U-inn реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту “Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини”. Перший сезон програми відбувся в 2017 році. Вся інформація доступна на сайті 2017.uinn.org.ua. З травня 2019 року по лютий 2020 року запланований другий сезон програми.

Знайдіть нас

Адреса
Київ, вул. Еспланадна 20

Години
Понеділок—П’ятниця: 9:00–17:00
Субота та Неділя: Вихідний

Архів

Банк інновацій 2017

2022 U-inn – Молодіжні інновації для демократії та прав людини.