Натисніть на питання, щоб побачити відповідь.
Що таке U-Inn 2.0: RELOAD і чим відрізняється від U-inn?
Програма підтримки молодіжних інновацій в Україні Youth Innovation Challenge in Ukraine U-Inn – це програма підтримки молодих людей у розробці та реалізації інноваційних ідей та проектів, які спрямовані на покращення стану з дотриманням прав людини та утвердженням демократії в Україні на місцевому рівні. Програма розвитку ООН в Україні започаткувала таку ініціативу в 2017 році. Тоді відбувся перший пілотний сезон програми, вся інформація доступна на сайті https://www.2017.uinn.org.ua/. В минулому сезоні заходів та конкурсу молодіжних інновацій взяли участь більше 600 молодих людей, 90 команд подали свої ідеї на конкурс і шість команд отримали від 2 до 5 тисяч доларів та менторську підтримку для реалізації інноваційних проектів.
16 травня 2019 року стартувала програма підтримки молодіжних інновацій для сприяння доброчесності та інклюзивності в регіонах України U-inn 2.0: RELOAD Restart Local Democracy (Перезапуск місцевої демократії). Тобто, в новому сезоні фокус програми – це доброчесність і інклюзивність. В рамках Програми розвитку ООН в Україні. Молодь може отримати 200 тисяч гривень на свої проекти, а також менторську допомогу. Конкурс складатиметься з серії навчальних, просвітницьких заходів в більш як 15 містах України, розвитку інноваційної спроможності Хабів громадянського суспільства, вебінарів, інкубатора, фестивалю інновацій.
U-inn 2.0: RELOAD Restart Local Democracy (Перезапуск місцевої демократії) покликаний популяризувати теми та практики доброчесності та інклюзивності, демократії, захисту прав людини на локальному рівні, активізувати і підтримати молодіжні ініціативи, інноваційні проекти, які спрямовані вирішити конкретні проблеми чи реалізувати ідеї молодих людей з різних куточків України. Проекти мають відповідати тематиці конкурсу і використовувати інформаційні технології, креативні, нестандартні підходи для реалізації.
Програма підтримки молодіжних інновацій U-Inn 2.0: RELOAD відкрита для інноваційних ідей та проектів для сприяння доброчесності та інклюзивності від молодих людей з регіонів України (ініціативи київської молоді розглядатимуться як локальні ініціативи, спрямовані на місто Київ) віком від 18 до 35 років, які готові створити команду однодумців та однодумиць і працювати разом над реалізацією задуманого.
Інноваційні проекти на конкурс приймаються з 16 травня по 1 серпня 2019 року. Для подання власного проекту потрібно заповнити форму на сайті uinn.org.ua. Перейдіть в розділ “Подати інновацію” та зареєструйтесь в системі. Уважно заповніть всі поля в формі. Проект можна змінювати, редагувати до 1 серпня 2019 року.
Кожна з команд-переможиць U-Inn:2.0: RELOAD отримають менторську підтримку від інноваторів та інноваторок, а також приз у сумі 200 тисяч гривень для реалізації своїх проектів.
Програма підтримки молодіжних інновацій U-Inn вдруге реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту “Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини”.
Яка тематика конкурсу?
Тематичний фокус конкурсу U-Inn – це доброчесність та інклюзивність демократичних процесів в регіонах України. Як і минулого року ми заохочуємо місцеву молодь подавати свої ідеї, як змінювати, перезапусками демократію у своїх містах, селах, селищах, ОТГ. Більше про доброчесність та інклюзивність можна дізнатись з матеріалу, який оприлюднений на нашому сайті “Про доброчесність та інклюзивність в Україні: як вилікувати місцеву демократію“.
В рамках конкурсу U-inn 2.0: RELOAD приймаються ІТ та креативні рішення для сприяння доброчесності та інклюзивності в регіонах України. Ці рішення окрім технічної, креативної складової, обов’язково мають включати в себе комунікацію з громадянами/ками, їх залучення, взаємодію, з особливою увагою на молодь.
Для участі в конкурсі можна подавати ІТ-рішення такі як веб-сервіс, сайт, платформа, застосунок, портал, чат-бот, проекти з використанням штучного інтелекту чи аналізу даних, онлайн-ігри тощо.
Також на участь в конкурсу приймають креативні, нестандартні соціальні проекти (з використанням міжсекторальних, міждисциплінарних підходів, методів, інструментів ідеї та рішення, інтервенції, мистецькі, ігрові проекти).
Головне, щоб проекти відповідали тематиці конкурсу, критеріям та принципам конкурсу, принципам інновацій ПРООН, вирішували актуальну проблему чи запит в громаді, позитивно впливали на неї.
Проекти прийматимуться в основних тематичних номінаціях:
“Інновація для доброчесності”
– відкритість, прозорість та підзвітність діяльності місцевої влади, громадських організацій чи медіа
– подолання конфлікту інтересів
– впровадження та моніторинг етичних принципів діяльності
місцевої влади, громадських організацій чи медіа
– залучення громадян/ок до контролю
– вплив та подолання недоброчесних практик в
діяльності
місцевої влади, громадських організацій чи медіа
– подолання корупції
– інше.
“Інновація для інклюзивності”
– залучення та доступ всіх громадян/ок до процесів прийняття рішень місцевою владою, громадськими організаціями та медіа,
– посилення соціального діалогу та порозуміння, видимості та залученості вразливих груп
– просування і захист прав і свобод людини, в тому числі свободу слова, совісті, вираження поглядів, рівності
– подолання дискримінації
– інше.
Спеціальні номінації від партнерських проектів ПРООН в Україні:
“Інновація для Донбасу”
– розбудова миру
– громадська безпека і соціальна згуртованість
– участь у місцевому самоврядуванні
– демократичні реформи
– інше.
“Інновації для прав людини“
– просування прав людини
– захист прав людини
– права людини з фокусом на вразливі групи
– соціально-економічні права людини
– подолання наслідків конфлікту (внутрішньо переміщені особи, люди, які живуть на підконтрольних територія, в сірій зоні тощо)
– інше.
В кожній з номінацій ви можете запропонувати власну тему, якщо така відсутня серед перелічених, але відповідає загальній тематиці конкурсу.
Хто може податись на U-Inn?
Якщо вам від 18 до 35 років (станом на 16 травня 2019 року) і ви об’єднались з друзями, однодумцями в групу (від 2 людей), маєте ідею, як змінити вашу область, район, місто, селище, село, об’єднану громаду – подавайтесь! Ми чекаємо ваші місцеві інноваційні ідеї та проектів. Пам’ятайте, що в команді має бути дотримано принцип гендерної рівності, представник, представниця іншої статі. Недотримання умов участі в конкурсі інноваційних проектів буде підставою для недопущення до розгляду проекту суддями. З детальними умовами можна ознайомитись в розділі “Умови“.
Які проекти можна подавати?
В рамках конкурсу U-inn 2.0: RELOAD приймаються ІТ та креативні рішення для сприяння доброчесності та інклюзивності в регіонах України. Ці рішення окрім технічної, креативної складової, обов’язково мають включати в себе комунікацію з громадянами/ками, їх залучення, взаємодію, з особливою увагою на молодь.
Для участі в конкурсі можна подавати ІТ-рішення такі як веб-сервіс, сайт, платформа, застосунок, портал, чат-бот, проекти з використанням штучного інтелекту чи аналізу даних, онлайн-ігри тощо.
Також на участь в конкурсу приймають креативні, нестандартні соціальні проекти (з використанням міжсекторальних, міждисциплінарних підходів, методів, інструментів ідеї та рішення, інтервенції, мистецькі, ігрові проекти).
Головне, щоб проекти відповідали тематиці конкурсу (звіртесь з розділом “Якою має бути інновація“), критеріям оцінювання (звіртесь з розділом “Критерії“), принципам інновацій ПРООН, вирішували актуальну проблему чи запит в громаді, позитивно впливали на неї.
Як взяти участь в конкурсі?
Ми підготували покрокову інструкцію для вас. Як тільки ви згенерували ідею інновації і маєте бачення її втілення в життя, накидали план та прописали очікувані результати – реєструйтесь на сайті uinn.org.ua, зайшовши в розділ “Подати інновацію“, отримайте листа для підтвердження і заповнюйте форму. Форму можна редагувати до 1 серпня 2019 року.
Як я дізнаюсь, що заявка зареєстрована?
Ваш проект після модерації з’явиться на сторінці “Банк інновацій”. Ви матимете доступ до сторінки свого проекту за вказаним під час реєстрації логіном і паролем до 23:59 1 серпня 2019 року, вміст можна буде редагувати до того часу.
Чи обов’язково потрібно мати зареєстровану організацію?
Ні, не обов’язково. Інновації можуть подавати як зареєстровані громадські організації, так і неформальні групи, команди друзів-інноваторів та інноваторок, студенти та студентки. При поданні заявки, будь ласка, вкажіть, чи команда представляє зареєстровану громадську організацію, чи незареєстровану ініціативну групу молоді. У разі подання ідеї від незареєстрованої ініціативної групи молоді Програма розвитку ООН в Україні допоможе команді домовитись про партнерство для реалізації проекту з регіональним хабом громадянського суспільства з мережі ПРООН (м. Київ, Волинська, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Херсонська, Хмельницька, Чернігівська області).
Разом ви зможете зреалізувати свій проект у випадку перемоги.
Чи можу я один/одна подати проект?
Так, ви можете зареєструвати проект самостійно без команди. Однак однією з умов участі в конкурсі є командні проекти. До суддівства будуть допущені лишень ті, які подані командами. Після реєстрації проекту вам треба зібрати команду і вписати членів команди на сторінці проекту.
Скільки проектів може подати одна команда?
Команда може подати стільки проектів, скільки вважає за потрібне. Краще менше, але краще)
У мене змінилась ідея проекту, учасники, учасниці команди або я хочу внести зміни після реєстрації. Чи можу я змінити проект?
Так, ви матимете доступ до свого проекту до 1 серпня 2019 року. Опісля 23:59 1 серпня 2019 року зміни до проекту вже не можна буде внести.
З чого складається програма U-Inn 2.0:RELOAD?
Програма підтримки молодіжних інновацій U-inn 2.0: RELOAD складається з серії заходів, подій, які покликані допомогти молоді отримати більше знань та навичок про тематику конкурсу, а також спланувати та зреалізувати інноваційні проекти.
U-inn 2.0: RELOAD Launch Event — 16 травня 2019 року.
Під час презентації конкурсу в Києві буде представлено новий етап конкурсу, тематику конкурсу, основні етапи і принципи. З 16 травня по 1 серпня 2019 триватиме прийом проектів.
U-inn Road Show and U-inn Hubs – 20-31 травня 2019 року.
Двотижнева серія заходів-презентація та ідеацій в більш як 15 регіонах України щодо конкурсу U-inn 2.0: RELOAD, пошук ідей для проектів, допомога потенційним командам від Хабів громадянського суспільства, які стануть й U-inn хабами.
U-inn 2.0: RELOAD Camp — 5-7 липня 2019 року.
Триденний табір молодіжних інновацій збере молодь із регіонів України, яка бажає взяти участь в конкурсі або вже зареєструвала інноваційні проекти. Під час табору заплановані навчальні та практичні сесії, активний та пізнавальний відпочинок, мережування, пошук тем та ідей для проектів.
U-inn 2.0: RELOAD Webinars – липень 2019 року.
Серія вебінарів з різної тематики про проектний менеджмент, штучний інтелект, ігрифікацію тощо. Деталі про участь, лекторів/ок, час можна буде знайти на нашому сайті uinn.org.ua.
Прийом інноваційних проектів та уточнень до поданих проектів — 16 травня – 1 серпня 2019 року.
Протягом трьох місяців триватиме подача молодіжних проектів. Всі проекти можна буде відслідковувати на платформі молодіжних інновацій “U-inn”, команди зможуть редагувати заявки до 1 серпня 2019 року.
Оголошення 15 півфіналістів конкурсу U-Inn — 12 серпня 2019 року.
Судді визначать 15 найкращих проектів, які будуть презентувати свої ідеї для суддів та отримають менторську підтримку для фіналізації проектів. Результати будуть оприлюднені на сайті конкурсу uinn.org.ua
День презентації та інкубації інноваційних проектів-півфіналістів “U-inncubator”— 19-20 вересня 2019 року.
Команди-півфіналісти представлятимуть свої проекти та пройти інкубацію з досвідченими менторами/ками, отримати поради, консультації. Після консультацій відбудеться фінальний пітчинг. Судді визначать переможців, які отримають грошовий приз на реалізацію проектів та менторську підтримку під час реалізації.
Підтримка команд-переможиць U-inn:2.0: RELOAD – вересень 2019 – лютий 2020 року.
Протягом трьох місяців команди-переможиці за підтримки менторів втілюватимуть в життя свої проекти. Історії про те, як творяться молодіжні інновації, можна буде читати на платформі “U-inn” uinn.org.ua
U-inn 2.0: RELOAD. Mission Completed — лютий 2020 року.
Фінальний захід програми, на якому буде представлено реалізовані проекти, а також ті інновації, які були реалізовані іншими командами. Під час заходу очікуються виступи запрошених спікерів та підбиття підсумків конкурсу, оголошення про плани на 2020 рік.
УВАГА!
Для участі в заходах програми (табір, навчальні візити, презентація, фестиваль) організатори покривають учасникам витрати на проїзд, проживання та харчування.
Чи участь в Молодіжному таборі інновацій U-inn 2.0: RELOAD Camp тільки для тих, хто зареєстрував проекти?
Ні, участь в таборі можуть взяти всі, хто бажає. Для участі потрібно буде заповнити заявку і пройти відбір. Під час табору ми сподіваємось, що будуть створені нові команди, а також будуть згенеровані нові ідеї.
Чи має команда на час конкурсу перебувати в Києві?
Ні. Команда перебуває там, де вважає за потрібне. В Києві проходитиме триденний табір, двооденний U-inncubator проектів-півфіналістів, а також фестиваль інноваційних проектів в лютому 2019 року.
Тематичні вебінари відбуватимуться онлайн. Слідкуйте за анонсами на сайті!
Чи можу я подати проект, який вже розпочався, але на реалізацію, завершення якого потрібні ресурси?
Ні, ми приймаємо нові ідеї та проекти.
Чи можу я використовувати ідеї, реалізовані проекти з інших міст, країн?
Так, якщо ви зможете його адаптувати до місцевих реалій, наповните його новим змістом, щоб зробити актуальним для вашої громади.
Яка підтримка надаватиметься командам?
Під час табору молодіжних інновацій U-inn 2.0: RELOAD заплановані навчальні та практичні сесії щодо доброчесності, інклюзивності, демократичних практик, прав людини, проектного менеджменту, civictech, креативних підходів.
Якщо команда не зареєстрована як громадська організація, ПРООН допоможе налагодити контакти з регіональними хабами громадянського суспільства в регіонах, спільно з якими можна буде реалізувати проект.
П’ятнадцять півфіналістів отримають консультації фахівців/чинь під час презентації своїх проектів 19-20 вересня 2019 року.
Чотири команди-переможці отримають 200 тисяч гривень у вигляді міні-гранту для реалізації проекту та менторську підтримку протягом реалізації проекту.
Як можна буде використати призові гроші?
Переможці/иці мають розробити і надати бюджет за погодженою типовою формою для отримання коштів. Кошти мають бути використані у відповідності до затвердженого бюджету.
Яким є навантаження, залученість учасників/ць в конкурсі? ?
Команда самостійно визначає залученість учасників/ць. Обов’язковою є присутність учасників/ць команд-півфіналісток під час U-inncubator у вересня 2019 року і, у випадку виграшу, під час фестивалю в лютому 2020 року. Також, якщо ви зреалізуєте проект власними силами або за рахунок інших коштів, то ми теж радо вітатимемо вас на фестивалі інновацій в лютому 2020 року.
Які основні дати програми U-inn 2.0: RELOAD?
16 травня 2019 року – Презентація програми U-inn 2.0: RELOAD. Початок прийому інноваційних проектів (до 1 серпня 2019 року включно)
20 – 31 травня 2019 року – U-inn RoadShow, презентації програми в регіонах.
5-7 липня 2019 року – Молодіжний табір інновацій U-inn 2.0: RELOAD Camp
липень 2019 року – Тематичні вебінари
1 серпня 2019 року (включно) – Завершення прийому проектів від команд
12 серпня 2019 року – Оголошення 15 півфіналістів конкурсу U-Inn
19-20 вересня 2019 року – Презентація інноваційних проектів-півфіналістів “U-Inncubator”, визначення переможців
вересень 2019 року – лютий 2020 року – Підтримка команд-переможиць конкурсу U-Inn 2.0: RELOAD
лютий 2020 року – Фестиваль молодіжних інновацій U-inn 2.0: RELOAD. Mission Completed
Який приз конкурсу?
Призовий фонд U-Inn 2.0: RELOAD становить 800 тисяч гривень. Він розподіляється по 200 тисяч гривень між переможцями в номінаціях:
“Інновація для доброчесності” – проект передбачає впровадження рішення, яке сприятиме відкритості, прозорості, підзвітності діяльності місцевої влади, громадських організацій чи медіа, подоланню конфлікту інтересів, впровадженню та моніторингу етичних принципів діяльності вказаних інституцій, залучення громадян/ок до контролю, впливу та подолання недоброчесних практик, корупції.
“Інновація для інклюзивності” – проект передбачає впровадження рішення, яке спрямоване на залучення та доступ всіх громадян/ок до процесів прийняття рішень місцевою владою, громадськими організаціями та медіа, до посилення соціального діалогу та порозуміння, видимості та залученості вразливих груп, просування прав і свобод людини, в тому числі свободу слова, совісті, вираження поглядів, рівності, недискримінації.
Окрім того в конкурсі передбачені спеціальні номінації від партнерських проектів Програми розвитку ООН в Україні, а саме:
“Інновація для Донбасу” – це інноваційні проекти задля розбудови миру, громадської безпеки та соціальної згуртованості, участі у місцевому самоврядуванні, в тому числі осіб, які постраждали від конфлікту, демократичні реформи та інше.
“Інновації для прав людини” – це проекти, які спрямовані на просування і захист прав людини, права людини з фокусом на вразливі групи, соціально-економічні права людини, подолання наслідків конфлікту (внутрішньо переміщені особи, люди, які живуть на підконтрольних територія, в сірій зоні тощо) та інше.
Як переможці отримають гроші?
Призовий фонд надаватиметься у вигляді міні-гранту організації, яка ініціює інновацію, або, у випадку подання заявки незареєстрованими ініціативними групами молоді, через регіональні хаби громадянського суспільства. Програма розвитку ООН в Україні допоможе налагодити контакти незареєстрованим ініціативам з регіональними хабами для співпраці і реалізації проектів.
Для отримання фінансування команди-переможиці мають скласти бюджет проекту та зреалізувати проект протягом вересня 2019 – січня 2020 року.
А судді хто?
Суддями є представники/ці партнерів програми, а саме:
- Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту України
- Діана Зубко, керівниця департаменту із залучення громадськості USAID «ВзаємоДія”
- Дмитро Маковський, генеральний директор директорату цифрової трансформації Державного агентства з питань електронного врядування України.
- Метью Шааф, керівник Freedom House в Україні
- Євгенія Клепа, виконавча директорка Open Data Incubator 1991
- Сергій Лобойко, голова Центру розвитку інновацій
- Галина Чижик, членкиня Громадської ради доброчесності
- Олена Урсу, керівниця проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”
Чи компенсують витрати для учасників заходів U-Inn 2.0: RELOAD?
Організатори компенсують витрати на проїзд, забезпечують проживанням та харчування відібраним учасникам/цям для участі у заходах в рамках програми.
Участь в конкурсі безкоштовна?
Так. Від вас очікується активність, креативність і інноваційність.
Що таке хаби громадянського суспільства?
Хаби громадянського суспільства – це громадські організації в регіонах, які пройшли програму організаційного розвитку ПРООН. Більше інформації про те, де шукати Хаби і хто входить до мережі шукайте на сайті https://hubs.org.ua/.
Якщо ви зацікавлені у налагодженні співпраці з будь-яким з цих хабів – звертайтесь до команди проекту, ми допоможемо в цьому 😉
Хто організовує і фінансує U-Inn?
Конкурс молодіжних інновацій “U-Inn” реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту “Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини”.
До кого звертатись, якщо виникнуть питання?
Перечитайте ще раз всі запитання-відповіді та інформацію на сайті. Якщо й там ви не знайшли відповіді, тоді сміливо звертайтесь до Надії Бабинської, координаторки програми U-inn за тел. 050-036-72-24 або по e-mail nadiia.babynska@undp.org.