Спеціальну номінацію “Інновація для Донбасу” здобув проект “Бебіленд” зі Станиці Луганської, що на Луганщині. Автори проекту планують створити центр розвитку дітей з інвалідністю. Ми поцікавились у команди щодо того, що вони планують робити в рамках проекту.
Всі результати конкурсу, а також інформацію про команди-переможиці можна дізнатись на сайті.
– Як формували команду?
– Наша команда ГО «Бебіленд» сформувалася за кілька місяців до участі у проекті U-Inn. Члени нашої команди виявилися нашими однодумцями, котрим не байдужа доля дітей з інвалідністю у Станиці Луганській та районі. Серед членів команди також є і дитина 11 років, котрий є і волонтером і членом правління нашої громадської організації.
У нас команда однодумців, котрим не байдужа доля дітей з інвалідністю у Станиці Луганській
– В чому полягає ваша інновація, яку проблему в громаді вирішує реалізація вашого проекту?
– Іновація нашого проекту у тому, що такого центру у Станиці Луганській та районні немає. Ми хочемо створити для дітей з інвалідністю умови, що сприятимуть їх формуванню як особистостей, максимально посприяти для їх повної соціальної адаптації до життя в суспільстві. Особливу увагу ми приділяємо дітям, котрі не відвідують дитячі садки та школи, та постійно знаходяться вдома без різних інтересів, не маючи змоги розкрити свій творчій потенціал. Тому ми хочемо вирішити саме цю проблему у нашій громаді.
В нашому центрі кожна дитина зможе отримати не тільки творчий розвиток, а й соціальну, психологічну та юридичну допомогу.
– Яка кінцева мета проекту?
– Ми прагнемо дати розвиток нашому центру, в котрому кожна дитина зможе отримати не тільки творчий розвиток, а й, разом з батьками, соціальну, психологічну та юридичну допомогу.
– Як ви плануєте реалізувати проект і кого до цього долучити? Які перші кроки?
– По – перше, ми плануємо залучити до проекту голову районної державної адміністрації, громадські організації, котрі працюють над темою соціального захисту людей з інвалідністю. По – друге, співпрацювати з різними компаніями, у котрих є висококваліфіковані спеціалісти, такі як психологи та юристи.
– Як налагоджена робота в вашій команді?
– Люди нашої команди – однодумці, котрі завжди готові допомогти реалізовувати наші спільні ідеї, котрим не байдужа доля дітей.
– Якою ви бачите вашу роль в громаді і майбутнє свого проекту?
– Ми хочемо, щоб громада більше приділяла увагу дітям з інвалідністю, а наша команда в свою чергу буде працювати та розвивати наш центр для користі в суспільстві.
Конкурс молодіжних інновацій U-Inn реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту “Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини”.