10 вересня 2020 року відбувся онлайн-фестиваль молодіжних інновацій U-inn 2.0 Fest. Більше 70 молодих людей долучились до святкування результатів проектів-переможців конкурсу інноваційних проектів, а після мотиваційних виступів зіркових спікерів і спікерок розробили топ-10 задач для місцевої влади.
На фестивалі розповіли про те, що у заходах U-inn 2.0 взяли участь близько 1000 молодих людей з 19 регіонів України, 97 команд подали свої ідеї на конкурс і 5 команд отримали фінансування та менторську підтримку для реалізації своїх інноваційних проектів.
А команди- переможиці представили результати своїх проектів – Стратегічна настільна гра, Будинок доброчесності, Крила онлайн, Буст та Портал волонтера. Виступи команд супроводжувались інтерактивною вікториною з запитаннями, які стосувались інклюзивності та доброчесності, переможних проектів. 10 учасників та учасниць, які найшвидше і найбільше надали правильних відповідей на запитання вікторини отримали призи від ПРООН в Україні та USAID: Взаємодія. А команда “Крила онлайн” ще й отримала приз (річну підписку на проведення онлайн-конференцій) за найкращі запитання.
На фестивалі не обійшлось без запальних мотиваційних виступів. Так, Іван Омелян розповів про важливість послідовної, партнерської роботи над проектами. Ірина Виртосу акцентувала увагу на інклюзивності того, що створюється для громади, а Олександр Санченко закликав не падати духом, якщо на ранніх етапах когось спіткала невдача, адже швидко помилитись і швидко виправитись – це важливий досвід.
Юлія Кнюпа, яка професійно займається скрайбингом, відтворила основні тези в чудові візуалізації.

Жвавим також було і завершення фестивалю, коли формували молодіжний порядок денний для місцевої влади. В інтерактивний спосіб учасники та учасниці запропонували більше 20 ідей, які потім були узагальнені в топ-10.

Порядок денний для місцевої влади від молоді
1. Чіткий, інклюзивний, зрозумілий план дій, цілі, стратегії роботи
2. Відкритість до людей, ідей, критики, оцінки, співпраці
3. Підтримка економічних можливостей молоді (створення робочих місць, підтримка молодіжного будівництва)
4. Спрощення комунікації (менше папірців, більше живого, вільного спілкування, збір відгуків та очікувань)
5. Розвиток молодіжних центрів, інших можливостей для розвитку
6. Використання принципів універсального дизайну під час планування та реалізації проектів
7. Підтримка, створення культурних, освітніх, наукових центрів
8. Створення банку ідей від молоді для спільної реалізації (подібний банк ідей створений в рамках U-inn (на сайті “Банк інновацій”)
9. Впровадження інноваційних ідей за допомогою молоді
10. Двостороння мотивація (влада-молодь)
Насамкінець організатори поділились планами щодо продовження програми підтримки молодіжних інновацій і можливий U-inn 3.0. Тому слідкуйте за повідомленнями на сайті!
Конкурс молодіжних інновацій U-Inn реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту “Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини”. В 2019 році Програма USAID Взаємодія долучилась до U-inn.
Якщо виникнуть додаткові питання, то перевірте, чи немає відповідей в розділі “FAQ” і після того, як не знайдете там відповіді, звертайтесь до Надії Бабинської, координаторки програми U-inn 2.0: RELOAD за тел. 050-0367224 або по e-mail nadiia.babynska@undp.org.