“Портал волонтера” – проєкт, який здобув перемогу на конкурсі U-inn 2.0 в номінації “Інновація для доброчесності. Призовий фонд в 200 тисяч гривень команда “Центру науки Тернополя” планує використати на розробку і впровадження технічного рішення для створення бази волонтерів та волонтерок і поєднати її з тими, хто потребує волонтерської допомоги і підтримки.
Молоді громадські діячі та діячки, науковці та науковиці п’ять років тому почали організовувати в Тернополі освітні заходи, такі як “Наукові пікніки”. Розвиток нової української освіти та молоді так їх захопили, що вони вирішили створити громадську організацію “Центр науки Тернополя” і на системному рівні впроваджувати зміни.

(світлина з ФБ)
Завдяки командній роботі молоді люди вже запустили інтерактивний музей науки, музей ІТ-технологій та зреалізували багато проектів. Гасло, яким керується команда Центру, — мислити глобально, а діяти локально. Представники та представниці “Центру розвитку науки Тернополя” розповіли про свій успіх на конкурсі і як вони впроваджуються свій проект.
– Ваш проект отримав чи не найбільшу підтримку журі конкурсу U-inn. Про що він і чому так вразив суддів?
– В Тернополі молодь не досить активна. Проблема полягає часто в тому, що молоді люди не знають, де можуть бути залучені, як можуть допомогти, які є можливості в місті. Так само організатори різноманітних заходів не завжди можуть знайти поміч, волонтерів/ок. Під час обговорення в Центрі цих проблем і зародилась ідея створення “Порталу волонтера”. Це портал мав би стати єдиним і комплексним майданчиком для поєднання запитів і пропозицій щодо волонтерства.
Ми створюватимемо нові можливості для самореалізації та подальшого працевлаштування молоді
Ми поставили перед собою мету створити цифровий портал волонтера, який практично на 100% автоматизує процес набору волонтерів та волонтерок на будь-які події в місті. Тому ми разом з громадою міста Тернопіль залучатимемо її до цікавих заходів та подій, створюватимемо нові можливості для самореалізації та подальшого працевлаштування. Ми хочемо, щоб у міста була оновлювана та реальна база волонтерів/ок та організаторів подій. І якщо об’єднати їх на майданчику для комунікації – Порталі волонтера — це буде додатковий рушій для активізацій громадського життя в місті.
Команда Центру переконана, що портал волонтера буде дієвим та ефективним ресурсом і його можна буде легко масштабувати в межах країни.
– Як виникла ця ідея і що вже вдалось зреалізувати?
– Насправді, ми планували подати на конкурс інший проект зі створення «Лабораторії інновацій». Однак в останній день зрозуміли, що пріоритетніше буде вирішити проблему з недостатньою активністю молоді в громаді. Тому за дві години до дедлайну ми почали повністю переписувати заявку. Зараз це здається смішним, але тоді це була екстрена та критична робота усієї команди. Нам все ж вдалося вчасно подати проєкт «Портал волонтера» і перемогти! А про «Лабораторію інновацій» ми не забули і зараз реалізовуємо її власними силами. Таким чином U-inn змотивував нас на два проєкти, які вже реалізуються і будуть корисними громаді.
Вже в лютому 2019 року команда зібрала на круглий стіл представників та представниць громадських організацій, університетів, органів місцевої влади та активних громадських діячів, діячок і напрацювала майбутній функціонал порталу волонтера. Це і стало основою технічного завдання порталу, який наразі в процесі розробки.

(світлина з ФБ)
– Якою ви бачите вашу роль в громаді і майбутнє свого проекту?
– Центр Науки має багато планів щодо свого подальшого розвитку та розвитку молоді на Тернопільщині та в Україні. Надалі будемо намагатись покращувати та розвивати нашу стаціонарну локацію, чимало проектів ми готові реалізовувати й на національному рівні.
А Портал Волонтера ми бачимо як зручну систему комунікації яка працюватиме по всій території України, а Тернопіль стане базовим пілотним регіоном. Хочемо вірити, що ця система та ідея зможе працювати на державному рівні та буде підтримуватись державою.
Конкурс молодіжних інновацій U-Inn реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту “Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини”. В 2019 році Програма USAID Взаємодія долучились як партнери до U-inn.