U-inn – Молодіжні інновації для демократії та прав людини
  • Про U-Inn 2.0
    • Про програму
    • Етапи U-inn 2.0: RELOAD
    • Умови участі в U-inn 2.0: RELOAD
    • Якою має бути U-inn 2.0: RELOAD інновація
    • Приз
    • Критерії оцінювання
    • Як запустити інновацію разом з U-inn 2.0: RELOAD
    • Принципи інновації від UNDP
    • Партнери
    • Ментор/ки
  • Подати інновацію
  • Банк інновацій
  • FAQ
  • Новини
  • Контакти
Новини

Через гру до примирення та реінтеграції Донбасу

by virna 11 Березня, 2020 No Comments

В номінації “Інновація для прав людини” в рамках конкурсу U-inn 2.0 перемогла команда з проектом “Стратегії Донбасу”. В 2018 році друзі та подруги, які разом навчалися в одній групі в Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля, створили громадську організацію “Міжнародний центр дослідження проблем безпеки”. Своєю метою дослідники та дослідниці бачили вивчення проблем безпеки у світі та в Україні і напрацювання теоретичних та практичних ефективних рішень зі зміцнення миру та безпеки. Ми розпитали у учасника команди Олександра Коренькова про проект і як вони його планують впроваджувати.

– Після початку війни та окупації рідних міст, ми самостійно займалися вивченням різноманітних безпекових питань. Згодом вирішили створити організацію, яка б стала платформою для об’єднання зусиль різних дослідників та дослідниць, що працюють над пошуком рішень для проблем безпеки та розв’язання конфліктів в світі та України, – розповідає співавтор проекту Олександр Кореньков.

Наразі відсутні доступні інструменти для моделювання та тестування різних стратегій та рішень конфліктних та безпекових питань

– Коли ми почали досліджувати тему конфліктів, то зіткнулися з тим, що люди, які займаються проблематикою конфліктів та питаннями безпеки не мають доступних інструментів для моделювання та тестування різних стратегій та рішень. Розуміння причин виникнення та розвитку конфліктів ускладнюється відсутністю інструментів, які б дозволяли в режимі реального часу опрацювати різні сценарії, а головне – врахувати різну мотивацію учасників конфлікту.

Одним з таких інструментів, які команда Центру використовує в своїй роботі є ігри. За словами Олександра, ігровий підхід дозволяє не просто змоделювати певну ситуацію, але і обіграти її з різних сторін, враховуючи мотиви залучених до ситуації акторів та акторок. Гра пропонує інструмент для пошуку та головне випробування різноманітних рішень зі значно меншими витратами часу, ресурсів і головне життів людей.

Ігровий підхід дозволяє не просто змоделювати певну ситуацію, але і обіграти її з різних сторін

– Ми пропонуємо гру, ширше – гейміфікацію, як інструмент для розуміння складних проблем та пошуку методів їхнього розв’язання з найменшими затратами ресурсів. Кінцева мета нашого проекту – створити настільну гру, яка б моделювала складну ситуацію військового конфлікту з важкими гуманітарними наслідками, в якій кожен учасник має знайти шляхи як досягнення власної мети так і загальної мети гри – дерадикалізації ситуації та вирішення конфлікту.

Учасники команди під час U-inncubator

· Яким чином відбувається розробка гри “Сценарії Донбасу”?

– Перші кроки нашого проекту – це збір інформації про діяльність в зоні конфлікту від міжнародних організацій та експертів. Далі ми розробляємо прототип, випробовуємо в тестовому режимі та після цього презентуємо остаточний варіант гри, який випробовуємо разом з різними групами. Ми плануємо реалізувати проект власними силами, але з залученням експертів міжнародних організацій при підготовці аналітичних текстів для розробки гри.

· Ваша команда — це команда друзів і подруг. Як вдається налагодити ефективну роботу?

– Так, наша робота – це спроба організувати творчий хаос. Науковці і науковиці, які займаються такою творчою роботою, як розробка ігор – це сама по собі смішна історія. Особливо, коли члени і членкині команди знають один одного більше 15 років. Основою нашої роботи є дискусія. Ми постійно дискутуємо, інколи гаряче сперечаючись один з одним щодо всього – ідеї, дизайну, проекту, презентації. І так постійно. При цьому в основі нашої роботи лежить консенсусна модель. Ми завжди знаходимо спільне рішення і робимо класні проекти разом.

· Якою ви бачите вашу роль в громаді і майбутнє свого проекту?

– Гра має стати інструментом, який з одного боку допоможе людям дізнатися більше про стратегії діяльності в зоні конфлікту, з іншого – дасть змогу випробувати різні моделі поведінки в зоні конфлікту, враховуючи інтереси різних його учасників, з мінімальними витратами ресурсів. Крім того, цей проект приверне увагу до гейміфікації як шляху до перетворення складних суспільно важливих тем на прості та зрозумілі історії, які переживаються учасниками та учасницями, а не лише споглядаються.

Гра дасть змогу випробувати різні моделі поведінки в зоні конфлікту, враховуючи інтереси різних його учасників, з мінімальними витратами ресурсів

Завдяки підтримці від U-inn 2.0 команда планує напрацювати методологію ігрофікації конфліктів, зробити їх більш зрозумілими та головне доступним до вивчення як науковцям та науковицям, так і тим, хто приймає рішення. Ця гра стане початком серії, в якій будуть інші конфлікти, нові історії та механіки гри і нові рішення.

Конкурс молодіжних інновацій U-Inn реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту “Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини”. В 2019 році Програма USAID Взаємодія долучились як партнери до U-inn.

конкурсінновації#молодьПРООН в Україніyouth innovationДонбасUNDP UKRAINEгра

  • Previous На “Крилах онлайн”: як театр допомагає інклюзії молоді з інвалідністю11 місяців ago
  • Next Інформаційний хаб для Донбасу: як створити платформу можливостей11 місяців ago

Пошук

Останні новини

  • На U-inn 2.0 Fest молодь розробила порядок денний для влади
  • Фестиваль молодіжних інновацій U-inn 2.0 Fest вже 10 вересня! Долучайтесь!
  • Активізація молоді Тернополя: портал та паспорт волонтера
  • Інформаційний хаб для Донбасу: як створити платформу можливостей
  • Через гру до примирення та реінтеграції Донбасу

Вікторина

Про U-inn

Програма молодіжних інновацій U-inn реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту “Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини”. Перший сезон програми відбувся в 2017 році. Вся інформація доступна на сайті 2017.uinn.org.ua. З травня 2019 року по лютий 2020 року запланований другий сезон програми.

Знайдіть нас

Адреса
Київ, вул. Еспланадна 20

Години
Понеділок—П’ятниця: 9:00–17:00
Субота та Неділя: Вихідний

Архів

Банк інновацій 2017

2021 U-inn – Молодіжні інновації для демократії та прав людини.